In memoriam

Nebo a Zem spojuje most. Volá sa Dúhový most, pretože má farby dúhy. Práve na konci Dúhového mosta je zem s lúkami, kopcami a údoliami porastenými kvetmi a sviežou zelenou trávou.

Keď umrie milované zvieratko, odíde do tejto krásnej zeme. Tu je vždy dostatok toho najlepšieho jedla a pitia, teplé jarné počasie. Nič a nikto ho nestraší, nie sú tu žiadne búrky, žiadni nepriatelia. Je tu všetko po čom ich srdiečko v živote túžilo. Staré a slabé zvieratká sú opäť mladé a plné sily. Tie, ktoré boli nejako postihnuté a choré, sú opäť zdravé. Celý deň sa tu všetci spolu hrajú.

Len jedno jediné tu chýba. Ich človek na Zemi, ktorý ich miluje. A tak sa každý deň hrajú, šantia a behajú, dokiaľ nepríde deň, keď sa jeden z nich prestane hrať a obzrie sa. Zdvihne ňufáčik. Uprene sa zahľadí do diaľky. Ten jeden z nich rýchlo opustí kamarátov a rozbehne sa zelenou trávou k obzoru. Stále rýchlejšia a rýchlejšie.

Práve Ťa uvidel a vo chvíli, keď sa Ty a Tvoj priateľ stretnete, zoberieš ho do svojho náručia a objímeš. Oblíže Tvoju tvár a ruky znovu a znovu a znovu a Ty sa znovu zahľadíš do jeho verných očí.

Potom prekročíte Dúhový most spolu a už nikdy viac sa nerozdelíte.

LAKY

máj 2007 – 21.3.2020

Laky, Tvoj život s nami bol pre nás obrovským darom. Bola si výnimočná, Tvoje srdiečko bolo plné lásky, ktorú si rozdávala všetkým naokolo. Bola si "veľkou dobrou mamou" pre všetky naše šteniatka, pre všetkých mojich papillonov.

Na Tvojom veľkom teplom telíčku si všetky šteniatka liečili svoje boliestky, krivdy, skúšali svoje hry a svoje ostré zúbky. A ty si trpezlivo dávala im svoju lásku, svoju opateru, celú svoju dušu.

V mojom srdci zostaneš navždy. Budeš nám Lakinka veľmi chýbať.

NOISETTE Noblesse cham

11.11.2015 – 14.2.2018

Bol si s nami krátko, ale dal si nám lásku a radosť za dlhý psí život.

Teraz Ti patria všetky lúky za dúhovým mostom, máš tam veľa psích kamarátov, ktorým budeš dávať svoju lásku a prinášať radosť.

Ďakujeme Ti, zostaneš navždy v našich srdciach, malý motýlik.

BRIX

zima roku 2004 – 11.8.2016

Krutí ľudia Ťa vyhodili, ale Ty si mal celý život srdiečko plné Lásky.

Za všetky roky, ktoré si mi svoju lásku a vernosť dával ĎAKUJEM.

BIANCA Noblesse cham

13.10.2012 – 6.8.2015

Nikdy na Teba nezabudneme, milovaný motýlik.....