Archív 2014

29.11.2014 - Medzinárodná výstava WINNER SHOW Nitra / SK

Tohtoročnú výstavnú sezónu sme zakončili účasťou na Medzinárodnej výstave psov v Nitre. Vystavovali sme v sobotu, naše farby reprezentovala CÉLINE Noblesse charm. Posudzoval pán Belskyy Vitaliy (UA).

Céline sa predvádzala v triede strednej. Celinka mala od ráno dobrú náladu, tešila sa zo spoločnosti iných psíkov a do výstavného kruhu nastúpila s plným nasadením,veselo a s elánom. Hoci pred výstavou dosť stratila srsť, pán posudzovateľ toto nepovažoval za podstatné a Celinka dostala známku V1, titul CAC a krásny posudok. V záverečnom kole Celine získala tituly CACIB a BOB!!! Je to jej prvý BOB, spravila mi veľkú radosť, v tak silnej konkurencii 21 papillonov som to vôbec nečakala. Moja vďaka patrí pánovi posudzovateľovi, ktorý svojim veľmi milým a profesionálnym prístupom i k tým bojazlivejším jedincom vytvori príjemnú atmosféru a ukázal všetkým papilllonikom, že sa nieto čoho báť.

Našu chovateľskú stanicu v tento deň na výstave reprezentoval aj BLIZZARD Noblesse charm, ktorého predvádzala jeho majiteľka Vierka Orságová v triede otvorenej. Aj keď Blizzard poňal výstavný kruh ako miesto na hru a pozabudol na výstavnú disciplínu, pán posudzovateľ ocenil jeho kvality a dostal známku V1 a titul CAC!!!

Našu chovateľskú stanicu reprezentoval aj CALVIN Noblesse charm v triede strednej. Predvádzala ho jeho majiteľka Zuzka Nouzáková. Calvin sa predviedol veľmi pekne, za čo patrí vďaka jeho majiteľke, a získal známku V2 a titul res. CAC!!!

Na výstave vládla výborná atmosféra, spoločne so Zuzkou Nouzákovu a Vierkou Orságovou sme strávili na výstave príjemné hodiny vymieňaním si vzájomných rád a skúseností o našich miláčikoch papillonoch.Výstavnú sezónu roku 2014 sme zakončili najkrajšie, ako sa dalo a už sa tešíme na novú výstavnú sezónu roku 2015.

CÉLINE Noblesse charm CAC,CACIB,BOB

Céline Noblesse charm

Céline Noblesse charm

CALVIN Noblesse charm

V2, res. CAC

BLIZZARD Noblesse charm V1, CAC

Blizzard Noblesse charm

Calvin Noblesse charm

Calvin Noblesse charm

5.10.2014 - Medzinárodná výstava DANUBE DuoCACIB Bratislava / SK

Táto jesenná dvojdňová výtava sa konala v Bratislavskej Inchebe, zúčastnili sme sa jej len druhý deň v nedeľu. Na túto výstavu som sa mimoriadne tešila, pretože som sa na nej znovu stretla s mojimi priateľkami Zuzkou a Vierkou. Papillonov posudzoval pán Miroslav Václavík /CZ. Na výstave som predvádzala Céline Noblesse charm v triede strednej. Naša chovateľská stanica mala na tejto výstave veľmi silné zastúpenie - Vierka predvádzala svojho Blizzarda Noblesse charm a Zuzka -CHS de Pompadour svojho Calvina Noblesse charm.

Céline mi spravila veľkú radosť - získala ocenenie Výborná 1 a tituly CAC, CACIB a BOS.

Môj odchov Blizzard Noblesse charm sa predvádzal v triede otvorenej a získal ocenenie Výborný 1 a tituly CAC, CACIB a BOB.

Calvin Noblesse charm sa tiež nenechal zahanbiť a v triede strednej získal známku výborný 2 a titul res. CAC.

Blizzard a Céline sa zároveň kvalifikovali na CRUFT v roku 2015.

Z výstavy som odchádzala veľmi hrdá na svoje odchovy, vďaka patrí hlavne majiteľom Blizzíka a Calvina za starostlivosť a vyvnikajúce predvedenie.

Blizzard Noblesse charm BOB, Céline Noblesse charm BOS

Náš tím s papillonmi Noblesse charm

Blizzard CAC, CACIB, BOB

Calvin Noblesse charm res. CAC

Calvin Noblesse charm

Céline a ja

Vierka a Blizzard

Calvin

14.9. 2014 sa konala Medzinárodná výstava psov v Lučenci v priestoroch mestského parku. Počasie od rána neveštilo nič dobré - dlhodobý dážď neprestal, od rána pršalo. Na výstave sa predvádzala Célinene v triede strednej a prvý krát si výstavnú atmosféru išiel vyskúšať aj Hubert v triede mladšieho dorastu. Posudzovala pani Katalin Radvánsky/H. Po príchode do parku sa naše obavy potvrdili - výstavný kruh, ako aj priestory okolo boli zaliate vodou a blatom, z oblohy sa na nás liali prúdy vody. Ako prvý do kruhu nastúpil Hubert, ktoré blato ani dážď nezaskočili, výstavu poňal ako novú zábavu a predviedol sa krásne. Dokonca aj výstavný postoj zvládol na jednotku. Od pani posudzovateľky dostal nádherný posudok a známku Veľmi nádejný 1 s odporúčaním nastúpiť do záverečiek. Celine do výstavného kruhu nastúpila s elánom a veselo, predvádzanie si užívala. Pani posudzovateľka ju ocenila známkou Výborná 1 a titulom CAC. V ďalšom kole sa Celine v blate a daždi brodila krásne a hrdo, čo pani posudzovateľka ocenila a získala ocenenie CACIB a BOS.

Farby našej chovateľskej stanice Noblesse charm reprezentoval aj Blizzard Noblesse charm, ktorého jeho majiteľka Vierka Orságová predvádzala v triede strednej. Blizzík opäť nesklamal, predviedol sa veľmi pekne a získal známku Výborný 1 a ocenenie CAC a res. CACIB. Bllizzík je krásny, veselý a výstavne veľmi úspešný papillon, som na neho veľmi hrdá a kráča v šľapajoch svojich oboch výstavne úspešných rodičov.

Nakoľko sa počasie počas predvádzania neumúdrilo a stále pršalo, rozhodli sme sa nečakať na záverečky a tak malý Hubert nemal možnosť vychutnať si blato v záverečnom kruhu.

13.9.2014 sa konala Národná výstava psov v Lučenci, miestom konania bol mestský park. Farby našej chovateľskej stanice na výstave reprezentoval náš odchov Blizzard Noblesse charm, ktorého predvádzala jeho majiteľka Vierka Orságová v triede strednej. V náročných podmienkach - hustý dážď, kruhy a celý park blatové pole, Blizzard si vychutnal svoj výstup. Posudzoval pán Levente Miklós/H

a Blizzarda ocenil známkou Výborný 1 a CAC. V ďalšom kole Blizzard získal ocenenie BOB!!! Moje poďakovanie a gratulácia patria Vierke za vynikajúce predvedenie a rodine Orságovcov za starostlivosť a lásku, ktorú Blizzíkovi venujú.

17.8.2014 - Medzinárodná výstava DUODANUBE Bratislava / SK

Tento letný deň sme využíli výstavne a zúčastnili sme sa Medzinárodnej výstavy psov, ktorá sa konala na otvorenom priestore dostihovej dráhy v Bratislave. Ráno sme vyrazili v dobrej nálade a s vidinou pekného, nie príliš horúceho dňa. Predvádzať sa išla Celinka, po prvý krát v triede strednej, posudzoval pán Tibor Havelka / Sk. Celinka nastúpila do výstavného kruhu veselo, plná elánu a svoj výstup vo výstavnom kruhu si užívala. Pán posudzovateľ posudzoval prísne a hlasno pre širokú verejnosť komentoval chyby a prednosti každého posudzovaného psíka. Celinku pán posudzovateľ ohodnotil známkou Výborná 1 a dostala svoj prvý titul CAC. V ďalšom kole, ktoré Celina opäť poňala ako veselý zážitok a možnosť konečne si trošku zabehať, dostala od pána posudzovateľa titul CACIB a BOS!!! Celinka mi spravila veľkú radosť, svoju výstavnú kariéru v 16 mesiacoch v "dospeláckej" triede začala krásne a dúfam, že ju elán neopustí ani v budúcnosti.

Na výstave sa po prvý krát v triede strednej predvádzal aj CALVIN Noblesse charm, Celinkin brat, ktorý je vo vlastníctve Zuzky Nouzákovej, CHS de Pompadour. Calvin je veľmi veselý psík, ktorý tiež svoj výstup vo výstavnom kruhu zobral ako zábavu a predviedol sa pekne a s elánom. Pán posudzovateľ prísnym okom zhodnotil jeho predvedenie, ako aj samotného psa a ocenil Calvina známkou výborný 1 a titulom CAC! V ďalšom kole získal Calvin ocenenie res. CACIB. Ďakujem Zuzke Nouzákovej za starostlivosť o Calvina, za prípravu na výstavu a možnosť vidieť ho vo výstavnom kruhu. Na Calvinovi vidieť, že je šťastný a milovaný psík, ktorí vo svojom kolektíve žije svoj veselý život.

Obaja mi spravili obrovskú radosť, som na Celinku a Calvina veľmi, veľmi hrdá. Obaja sú dostatočne sebavedomí, ale hlavne šťastní a veselí papilloni, ktorí podedili svoju krásu po oboch svojich rodičoch a v kútiku duše dúfam, že budú spoň čiastočne kráčať v šľapajoch svojho výstavne mimoriadne úspešného otca.

Céline V1, CAC, CACIB, BOS

Céline

Calvin V1, CAC, res.CACIB

30.7.2014 - Výsledky testov PRA-1-PCR

Dnes sme dostali poštovú zásielku, ktorú sme netrpezlivo očakávali. Keďže v našej chovateľskej stanici dbáme na zdravie našich psov a ich potomkov, podrobili sa DNA testom z krvi sučky LA RAINE de Pompadour a Zaozerie TIA TAMINA. Vyšetrenie prevádzalo labolatórium LABOKLIN a výsledok u oboch je NEGATIV. Po Sanym a Becky sú to ďalšie negatívne výsledky PRA1. Z toho dôvodu aj ďalšia moja sučka Célilne a pes v spolumajiteľstve Blizzard sú NEGATÍVNY, keďže obaja rodičia majú negatívny nález PRA1 a tiež budúci potomkovia z ich vzájomných spojení budú negatívni. Je to pre mňa vynikajúca správa, dáva záruky kvalitného a zdravého chovu ďalších potomkov.

28.6.2014 - Veľkofatranská klubová výstava (bez CAC)

Letná klubová výstava organizovaná Klubom chovateľov čiváv a papillonov sa konala v krásnom prírodnom prostredí v Jasenskej doline. Na klubové výstavby sa vždy veľmi tešíme, máme radi uvoľnenú a neformálnu atmosféru, stretnutie s priateľmi a s ich štvornohýmni miláčikmi. Na výstavu sme vyrazili spolu so Zuzkou Nouzákovou. Našu chovateľskú stanicu reprezentovali tentoraz len naše mladé nádeje sučka Elisha a Céline a pes Dantes. Všetci traja sa predvádzali v triede mladých, Elisha vo váhe do 2,5 kg získala ocenenie výborná 1 zároveň bola bonitovaná a splnila podmienky chovnosti. Céline v triede mladých nad 2,5 kg získala ocenenie výborná 1a titul Miss Junior. Dantes v triede mladých nad 2,5 kg získal známku Výborný 2, bol úspešne bonitovaný a splnil podmienky chovnosti. Posudzoval pán Sopko Imrich/Sk. Výstava splnila naše očakávania, cítili sme sa veľmi dobre, mali sme možnosť stretnúť priateľov ktorých obyčajne stretávame len na klubových výstavách. Obrovská vďaka organizátorom výstavy, vďaka perfektnej organizácii sme odchádzali domov plní pekných zážitkov a s pocitom veľmi príjemne stráveného dňa.

Céline V1,Víťaz triedy, Miss junior

Céline Noblesse charm

Elisha V1, Víťaz triedy

Elisha Noblesse charm

Elisha Noblesse charm

Dantes V2

Dantes Noblesse charm

Whisky de Pompadour

Valentino de Pompadour

Sunshoo Imahigh Jack Gleniren

22.6.2014 - Medzinárodná výstava INTERCANIS Brno / CZ

Dnes sme už druhý krát vyrazili na výstavu do zahraničia - zúčastnili sme sa Medzinárodnej výstave psov INTERCANIS v Brne. Na výstavu sme išli spoločne so Zuzkou Nouzákovou a Vierkou Orságovou, papillonov posudzoval pán Kubeš Robert (CZ). Farby našej chovateľskej stanice reprezentovala CÉLINE Noblesse charm, ktorá v triede mladých si vyslúžila známku Výborná 1 a titul CAJC a DANTES Noblesse charm v triede mladých do 2,5 kg získal ohodnotenie Veľmi dobrý 1. Dantes dostal krásny posudok, pán posudzovateľ ho ohodnotil ako veľmi sľubného psa, u ktorého nevytkol žiadne výzorové vady. Doteraz sa však ešte celkom nevyrovnal so svojimi zážitkami z minulosti a je potrebné pracovať na jeho plachosti.

Z našej chovateľskej stanice bol na výstave aj ďalší reprezent - Vierka Orságová predvádzala svojho papillona BLIZZARDA Noblesse charm, ktorý v triede strednej získal známku Výborný 1 a titul CAC. Blizzík nám robí veľkú radosť, vyrástol z neho krásny papillon s milou a veselou povahou typickou pre papillonov.

Zuzka Nouzáková so svojimi papillonmi tiež získala krásne ohodnotenia a odniesli si zaslúžené tituly. Naša slovenská výstava bola úspešná a domov sme odchádzali spokojní a hrdí na svojich miláčikov.

3.6.2014 - diplom C.I.B.

Dnes nám v pošte prišiel vzácny dokument - dočkali sme sa dlho očakávaného diplomu CHAMPION INTERNATIONAL de BEAUTÉ (C.I.B.) ktorý svojimi titulmi na medzinárodných výstavách doma a v zahraničí získala moja milovaná sučka LA RAINE de Pompadour!!! Som na ňu nesmierne hrdá, je to nádherná, elegantná sučka s nesmierne milou a veselou povahou. Zároveň bola aj starostlivou a obetavou matkou dvoch veľmi vydarených vrhov. Po Sanym je to už druhý Interšampión v našej chovateľskej stanici. K tomuto krásnemu titulu gratulujem hlavne Rainetkinej chovateľke Zuzke Nouzákovej CHS de Pompadour.

31.5.2014 - 1.6.2014 Medzinárodná výstava psov Nitra

Tento víkend sme sa zúčastnili Medzinárodnej výstavy psov v Nitre. Vystavovala sa Celina v triede mladých. Prvý deň výstavy posudzoval pán Viktor Van Raamsdonk (BE) a druhý deň posudzoval pán Veli-Pekka Kumpumäki (FI). Celinka ma potešila, oba dni a predviedla krásne a v silnej konkurencii získala známku V7borná 1 a titul CAJC. Dostala krásne posudky, ktoré si mimoriadne cením, nakoľko obaja posudzovatelia posudzovali veľmi dôkladne. Celinka získala svoj štvrtý titul CAJC a splnila podmienky na získanie titulu Slovenský šampión krásy mladých. Na výstavu bol oba dni prihlásený aj pes Dantes do triedy mladých. Danteskovi sa dosiaľ nepodarilo prekonať traumu, ktorú si už stihol za svojho života prežiť a tak na výstave nebol posúdený. Verím, že Dantes znovu získa stratenú dôveru k ľuďom, pretože je to úžasný, krásny a citlivý psík, v ktorom len zlé zážitky vyvolali strach a nedôveru k cudzím.

Na výstave sa zúčastnil aj môj odchov Blizzard Noblersse charm, ktorého jeho majiteľka Vierka Orságová predvádzala prvý deň výstavy v triede strednej. Blizzík dostal krásny posudok, známku výborný 1 a tituly CAC a res. CACIB! Gratulujem k úspechu a zároveň ďakujem Vierke za starostlivosť o Blizzíka.

Céline Noblesse charm CAJC

Céline pri posudzovaní

Céline pri predvádzaní

Tréning pred kruhom

Eliška sa zaúča

Dantes trénuje na budúce výstavy

Blizzard CAC, res, CACIB

Blizzard

Champagne de Pompadour

Vierka predvádza Šamirka

31.5.2014

Môj odchov JCH Desiree Noblesse charm (11 mesiacov) pokračuje v úspešnej výstavnej kariére. Po týždni opäť zopakovala svoj úspech a na klubovej výstave v Holandsku opäť získala titul CAJC a BOS !!! Desiree sa zúčastnila 4 výstav a 4 krát dosiahla rovnaký úspech - tituly CAJC a BOS. Som na ňu veľmi, veľmi hrdá a hlavne ma teší, že jej majiteľka sa jej veľmi veľa venuje, nesúťažne, len v rámci aktivít sa venujú agility a obedience. Gratulujem majiteľke pani Meffert a želám im obom veľa veselých a šťastných spoločných chvíľ.

26.5.2014

A ďalšia vynikajúca správa - Danette Noblesse charm na svojej prvej výstave 25.5.2014 - Medzinárodná výstava psov Litoměřice (CZ) v triede mladých získala známku V1 a titul CAJC! Posudzovala pani Karin Bernardis (A). Majiteľkou Danetky je pani Jitka Nová (CZ), ktorej zároveň gratulujem k úspechu nielen Danetky, ale aj ostatných jej papillonov ktorých vystavovala.

25.5.2014

Dnes som dostala veľmi potešujúcu správu - náš odchov Desiree Noblesse charm ( C.I.B., Multi CH Semicvetik Sunny Secret & CH Tópasar Rebecca) na medzinárodnej výstave psov v Hulten v Holandsku vo veku 10 mesiacov zvíťazila v triede mladých, a naviac získala aj titul BOS!!! Desiree zopakovala svoj úspech spred mesiaca, keď vo veku 9 mesiacov na DUO CACIB výstave v Goes v Holandsku dva dni po sebe v triede mladých získala titul CAJC a oba dni aj titul BOS!!! Zároveň Desiree vo veku 10 mesiacov získala titul Juniorského šampióna Holandska.

Som na túto sučku veľmi hrdá a moja vďaka patrí najmä jej majiteľke pani Annet Meffert, ktorá sa o ňu s láskou stará a venuje jej všetok svoj voľný čas.

JCH Desiree Noblesse charm CAJC, CAC,BOS

Desiree vo veku 9 mesiacov

29.3. 2014 - 30.3.2014 - Medzinárodná výstava psov Nitra

Prvá medzinárodná výstava na Slovensku, ktorej sme sa zúčastnili, bola dvojdňová výstava v Nitre. Prvý deň výstavy posudzovala pani Goncharuk Olga (U), druhý deň výstavy posudzoval pán Řehánek Petr (CZ). Po dlhšej výstavnej prestávke sa predviedla oba dni Tópasar Rebecca v triede otvorenej. Ani materské povinnosti, ktorým sa venovala, jej neubrali na kráse a radosti z predvádzania, čo ocenili aj pri posudzovaní a Becky oba dni dostala známky Výborná 1 a tituly CAC a res.CACIB. Tým splnila podmienky a stala sa Slovenský šampión krásy. Veľmi sa teším, myslím, že Becky si tento titul plne zaslúži.

Oba dni sa predvádzala aj naša mladá nádej Céline Noblesse charm. Pre Céline je predvádzanie na výstave veľká zábava, predvádza sa pekne, čo sa prejavilo aj v krásnych posudkoch. Oba dni Céline v triede mladých získala známku Výborná 1 a tituly CAJC.

Na výstave bol predvádzaný aj náš odchov Calvin Noblesse charm, ktorého vlastníčkou je Zuzka Nouzáková CHS de Pompadour. Calvin vyrástol v krásneho a sebavedomého psíka. Predvádzal sa v triede mladých a oba dní získal známku Výrobná 1 a tituly CAJC. Keďže u Calvina je to jeho tretí titul CAJC, zároveň splnil podmienky a získal titul Slovenský šampión krásy mladých. Som na Calvina veľmi hrdá a moja vďaka patrí hlavne jeho majiteľke za starostlivosť o Calvina a jeho prípravu na výstavu.

Prvý deň výstavy sa predvádzal v triede strednej aj náš odchov Blizzard Noblesse charm, ktorý žije v rodine Vierky Orságovej. Blizzík mal vo svojej triede veľmi silnú konkurenciu, ale nedal sa zahanbiť a predviedol sa krásne. Dostal veľmi pekný posudok, známku Výborný 2 a res.CAC. Blizzík je veselý a bezstarostný psík, ktorý má radosť hlavne z prostredia výstavy a spoločnosti ďalších psov. Ďakujem Vierke za starostlivosť o Blizzíka a lásku, ktorou ho celá rodina zahŕňa.

Druhý deň výstavy sa predviedol v triede strednej náš odchov Benjamin Noblesse charm, ktorý žije v Rakúsku. Benjamin dostal známku Výborný 3 a veľmi pekný posudok.

Tópasar Rebecca

Céline Noblesse charm

Calvin Noblesse charm

Blizzard Noblesse charm a Champagne de Pompadour

Benjamin Noblesse char

22.2.2014 - Medzinárodná výstava psov DUO CACIB Brno

Tohtoročnú výstavnú sezónu sme začali v zahraničí, zúčastnili sme sa Medzinárodnej výstavy psov v Českej republike v Brne. Po dlhej zimnej prestávke sme sa na výstavu už veľmi tešili. Po prvý krát sa v triede mladých vystavovala naša mladá nádej 10 mesačná sučka Celine. Posudzoval pán Vanakej Jean Francois(B). Celinke prostredie výstav nerobí problém, do výstavného kruhu nastúpila plná elánu a predviedla sa v zhode so svojím menom s noblesou. Pán posudzovateľ v posudku vyzdvihol elegantný pohyb, celkový výzor a stavbu tela, čo ohodnotil známkou výborný1 a titul CAJC. Na záver v súťaži o juniorského BOBa vo veľmi silnej konkurencii sa Celinka predviedla krásne a pán posudzovateľ je udelil titul BOJ!!! Bola som na ňu veľmi, veľmi hrdá a teším sa, že je to sučka, ktorá si prostredie výstavy užíva, má rada spoločnosť psov a ľudí a naviac sa aj krásne predviedla.

Na tejto výstave sa predvádzal aj môj odchov 16 mesačný pes Blizzard Noblesse charm, ktorý súťažil v triede strednej. Blizzard je hravý psík, plný energie, ktorý sa vo výstavnom kruhu predvádza veselo. Svojej majiteľke Vierke spravil radosť, dostal krásny posudok a známku Výborný 2 a res CAC. Veľmi sa teším z tohoto úspechu a verím, že sa s Blizzíkom budeme na výstavách stretávať často.

Na výstave som sa stretla s dvoma potomkami po mojom Sanym - Wittorio de Pompadour sa predvádza v triede otvorenej nad 2,5 kg a Jonatán Krásný Motýl v triede otvorenej do 2,5 kg. Obaja títo psíkovia sú nádherní a sme na nich so Sanym patrične hrdí. Wittorio vo veľmi silnej konkurencii skončil so známkou Výborný 2 a res.CAC, Jonatánek dostal veľmi pekný posudok, ale musí ešte popracovať na svojom predvedení.

Céine pri predvádzaní

Céline noblesse charm

Céline Noblesse charm

Céline na stole pri posudzovaní

A vykročíme pravou...

Blizzard Noblesse charm

Blizzard s majiteľkou Vierkou

Blizzard

Wittorio de Pompadour

Jonatán Krásný Motýl