Archív 2013

30.11.2013 - 1.12.2013 - Medzinárodná výstava DUONITRADOG Nitra

Tohtoročnú výstavnú sezónu sme ukončili účasťou na dvojdňovej Medzinárodnej výstave v Nitre. Prvý deň výstavy posudzovala pani Zdenka Jílková/CZ. Predvádzala sa naša mladá nádej Céline Noblesse charm v triede dorastu, Vilma Zvezdny Prince v triede mladých a La Raine de Pompadour v triede šampiónov. Z malej Celinky vyrastá krásny reprezentant svojho plemena, čo ohodnotila aj pani posudzovateľka známkou Veľmi nádejná 1 a krásnym posudkom. Elisej (Vilma Zvezdny Prince) v silnej konkurencii skončil s ohodnotením Výborný 3 a krásnym posudkom, na ktorý som aj s jeho spolumajiteľkou Zuzkou veľmi hrdá. Raine v triede šampiónov ohodnotila pani posudzovateľka známkou V1 a CAC. Rainetka sa ako obyčajne predvádzala krásne a získala ďalšie ocenenie CACIB a BOS!!! V tento deň sa na výstave predvádzal aj pes z môjho odchovu BENJAMIN Noblesse charm, ktorý žije v Rakúsku. V triede mladých získal ocenenie V1, CAJC a na záver v súťaži o titul BOB porazil aj svoju matku Raine a získal ocenenie BOB!!! Len ťažko opísať radosť, ktorú sme spolu s majiteľkou Benjamina pociťovali. Bol to pre mňa a mojich psích motýlikov veľmi úspešný deň :-) A tešili sme sa z neho spolu s majiteľkou Benjamina a chovateľkou mojej Raine Zuzkou.

Druhý deň výstavy posudzoval pán Leoš Jančík/CZ. Predvádzal sa Vilma Zvezdny Prince v triede mladých, ktorý skončil s o ohodnotením Výborný 2 a La Raine de Pompadour v triede šampiónov, skončila s ohodnotením Výborná 1, CAC a res. CACIB.

La Raine de Pompadour na tejto výstave získala svoj tretí CAC v triede šampiónov a tak zároveň splnila podmienky pre získanie titulu GRAND ŠAMPIÓN SK!!! Bol to krásny a mimoriadne úspešný záver našej tohtoročnej výstavnej sezóny 2013.

BENJAMIN Noblesse charm - CAJC, BOB

Benjamin Noblesse charm

Céline pri posudzovaní na stole

Elisej pri posudzovaní na stole

Rainetka pri predvádzaní

26.10.2013 - Medzinárodná výstava Bratislava

Tejto jesennej výstavy v Bratislave sme sa zúčastnili v zostave La Raine de Pompadour v triede šampiónov, Céline Noblesse charm v triede dorastu, Vierka Orságová predvádzala nášho Blizzarda Noblesse charm v triede mladých a súčasťou výstavného tímu Zuzky Nouzákovej bol aj náš Calvin Noblesse charm v triede dorastu. Posudzoval pán Havelka Tibor/SK.

Všetci sa pod prísnym okom pána posudzovateľa snažili a predviedli sa pekne. Výsledky výstavy - La Raine de Pompadour - res. CAC, res. CACIB

Blizzard Noblesse charm - V1, CAJC

Céline Noblesse charm - VN1

Calvin Noblesse charm - VN 1

Som veľmi hrdá na moje odchovy, ktoré sa na výstavách prezentujú vynikajúco, Blizzard už dosiahol titul Juniorského šampióna a Calvin so sestrou Céline tiež svoju výstavnú kariéru rozbiehajú veľmi sľubne. A najdôležitejšie je, že ich výstavy bavia, v kruhu sa predvádzajú veselo a s radosťou. Hlavne Calvin je showman, pre ktorého je výstavný kruh miestom veľkej zábavy a pán posudzovateľ je nový objekt jeho priazne.

La Raine de Pompadour

Céline Noblesse charm

La Raine de Pompadour

La Raine de Pompadour

Céline Noblesse charm

La Raine, jej syn Blizzar a Vierka

Aj na výstave sa treba povarovať...

So Zuzkou je taká sranda :-)

12.10.2013 - Klubová výstava Poprad

Dnes sme sa zúčastnili klubovej výstavy, ktorú organizoval Klub chovateľov čiváv a papillonov, výstava sa konala v Poprade v priestoroch hotela Satel. Na klubové výstavy sa vždy tešíme, atmosféra na nich je "rodinná", stretneme sa tu takmer všetci chovatelia a majitelia svojich miláčikov a je to priestor na rozhovory o našej obľúbenej téme - papillonoch. Pre mňa ako chovateľku, ktorá chová len krátko, je to priestor na čerpanie rád a skúseností od dlhoročných chovateľov. Papillonov posudzovala pani Linda Voláriková, súčasťou klubovej výstavy bola aj bonitácia a záverečné súťaže.

Na výstave sa predvádzali aj moje odchovy - sučka Célline Noblesse charm v triede Mladšieho dorastu získala ocenenie VN1

pes Calvin Noblesse charm (majiteľ Zuzka Nouzáková) tr. Mladší dorast - VN1

pes Blizzard Noblesse charm (spolumajiteľka Vierka Orságová) tr. Junior - V1, CAJC

Ďalej z našej CHS sa predvádzal pes Vilma Zvezdy Prince (spolumajiteľ Zuzka Nouzáková) tr. Dorast - VN 1

pes Semicvetik Sunny Secret - trieda Šampiónov - V1, CAC

sučka La Raine de Pompadour - trieda Šampiónov - V1, CAC

V záverečných súťažiach naša malá nádej Céline získala ocenenie BIS MINOR PUPPY 1 !!!

Calvin získal ocenenie BIS MINOR PUPPY 3!!!

Vilma Zvezdny Prince získal ocenenie BIS PUPPY 2 !!!

Blizzard Noblesse charm získal ocenenie BIS Junior 2!!!

La Raine de Pompadour bola mimoriane úspešná, získala titul Klubový víťaz a BOS!!!

Súčasťou záverečných súťaží bola aj súťaž o najlepšieho plemenníka, v ktorej nastúpil hrdý otec Sunny so svojimi potomkami - Céline, Calvin, Blizzard a sučka Attractive Woman Lovely Tina, ktorá v triede Junior tiež získala ocenenie V1 a CAJC. Hoci sme o tento titul súťažili bez konkurencie, Sunny sa s potomkami predviedli krásne, čo posudzovatelia náležite ocenili a Saník skončil ako "Najlepší plemenník"

Blizzard Noblesse charm získal na tejto výstave svoj tretí titul CAJC a tým splnil podmienky na získanie titulu JUNIOR ŠAMPION SR. Zároveň bol na výstave aj bonitovaný a stal sa z neho "CHOVNÝ PES".

Titul BOB a BIS získal krásny, jemný a elegantný papillon PICCOLO FA-DY, ktorého chovateľkou a zároveň majiteľkou je Marcela Fidrichová.

La Raine de Pompadour

Semicvetik Sunny Secret

Blizzard Noblesse charm

Vilma Zvezdny Prince

Janette de Pompadour

Céline Noblesse charm

Calvin Noblesse charm

Champagne de Pompadour

Jasper de Pompadour

PICCOLO FA-DY - BIS

BIS

BOB - BOS

Blizzard BIS Junior 2

Blizzard & Champagne

Attractive Woman Lovely Tina

14.9. - 15.9.2013 - výstava psov Lučenec

V tomto roku sa po prvý krát konala v Lučenci Národná a Celoštátna výstava psov. Organizátori usporiadali výstavu v prostredí nádherného starého parku. V sobotu sa konala Celoštátna výstava psov, ktorej sme sa zúčastnili s Brigette, Blizzardom a Elisejom. Už ráno silno pršalo, čo dávalo tušiť, že naša snaha o peknú úpravu vystavovaných psíkov, kúpanie a fénovanie z predchádzajúce dňa vyjdú nazmar. V parku sme stretali len skupinky zmoknutých vystavovateľov a ich miláčikov, z krásnych starých stromov na nás padali spŕšky kvapiek a na voľnom priestranstve sa na nás liali litre dažďa. Prvý deň výstavy posudzoval pán Vladimír Javorčík. Vilma Zvezdny Prince (Elisej) v spolumajiteľstve s CHS de Pompadour sa po prvý krát predvádzal v triede dorastu a skončil s ohodnotením "Veľmi nádejný". Brigitka sa predvádzala v triede mladých a skončila so známkou "výborný" a veľmi pekným posudkom. Blizzard, ktorý je v spolumajiteľstve s Vierkou Orságovou a ktorá ho aj predvádzala skončil v triede mladých s ohodnotením Výborný 1 a titulom CAJC.

Druhý deň sa konala Národná výstava. Nakoľko som sa výstavy zúčastniť nemohla, Eliseja predvádzala jeho spolumajiteľka Zuzka Nouzáková, ktorá sa ujala aj Brigitky a predviedla aj ju. Počasie už bolo lepšie a tak si vystavovatelia mohli vychutnať krásu miesta konania výstavy. papillonov posudzoval pán Tibor Havelka. Elisej v triede dorastu opäť dostal ohodnotenie "Veľmi nádejný" a veľmi pekný posudok, Brigitka v triede mladých tiež dostala ohodnotenie "Výborná" s krásnym posudkom. Blizzard v triede mladých dostal ocenenie "Výborný 2" a tiež veľmi pekný posudok.

V záverečnom kruhu Elisej v triede dorastu získal svoje zatiaľ najvyššie ocenenie - BIS III PUPPY!!! Som na všetkých našich vystavovaných papillonov veľmi, veľmi hrdá a už sa tešíme na ďalšie výstavy.

VILMA ZVEZDNY PRINCE BIS 3 PUPPY

ELISEJ s cenami za BIS 3

Elisej

Blizzard

Brigette

BRIGETTE

BLIZZARD

BLIZZARD

BLIZZARD

BRIGETTE

BLIZZARD

BRIGETTE

ELISEJ

ELISEJ

BRIGETTE

17.8. - 18.8.2013 - Medzinárodná výstava DUODANUBE Bratislava

Tento víkend sme sa s priateľkami Vierkou Orságovou a Zuzkou Nouzákovou (CHS de Pompadour) zúčastnili Medzinárodnej výstavy psov DUODANUBE v Bratislave. Tentoraz sme mali zastúpenie len v triede mladých - psov reprezentoval Blizzard Noblesse charm, ktorému domov poskytla Vierka Orságová, ktorá je zároveń aj jeho spolumajiteľkou. Sučky reprezentovala jeho sestra Brigette Noblesse charm. Výstava bola náročná, konala sa na dostihovej dráhe vo veľmi horúcom počasí. Pre oboch našich mladých reprezentantov vo veku 10 mesiacov to bola ich prvá výstava v triede, kde sa zadávajú aj tituly. Prvý deň výstavy posudzovala slovenská posudzovateľka pani Vítková Viera. Blizzard dostal známku výborný s veľmi pekným posudkom. Brigette sa nedala zahanbiť za svojim bratom a tiež dostala známku výborný 1 a veľmi pekný posudok. Druhý deň výstavy posudzovala pani Rogowska Anna z Poľska a Blizzarda ohodnotila známkou Výborný 1 a titulom CAJC. Brigette dostala známku Výborná s krásnym posudkom. Obaja súrodenci sa vystavovali veľmi pekne, aj keď u oboch je potrebné ešte potrénovať najmä výstavný postoj a pozeranie zúbkov.

Som veľmi hrdá na oboch súrodencov z môjho "B" - čkového odchovu a veľmi ďakujem Blizzíkovej spolumajiteľke Vierke za dokonalú starostlivosť a lásku, ktoru Blizzarda zahrňujú. Najúspešnejšia na výstave bola Zuzka, ktorej odchov POMERANIAN Owen Pom de Pompadour v triede šteniat získal ocenenie Veľmi nádejný a v záverečných súťažiach získal titul BIS III puppy !!!

Blizzard so spolumajiteľkami

Blizzard v postoji

Blizzard na stole

Blizzard

Owen Pom de Pompadour BIS III puppy

Brigette v postoji

Brigette v postoji

Brigette na stole

Brigette pri predvádzani

A ide sa domov...

14.7.2013 - Medzinárodná výstava Oberwart /Rakúsko

S mojimi priateľkami Zuzkou a Vierkou sme sa tento víkend zúčastnili medzinárodnej výstavy psov v Rakúskom Oberwarte. Plemeno papillon sa vystavovalo v nedeľu, posudzovateľkou bola pani Kuhni-Stenberg Gunilla(CH). Na výstave sa v triede otvorenej predvádzala LA RAINE DE POMPADOUR. Rainetka zopakoval svoj veľký úspech z Brna a v silnej konkurencii získala ohodnotenie Výborná 1 a tituly CAC, CACIB a BOB!!! Aj keď pre Rainetku bola najkrajšou odmenou za jej krásne predvedenie a ocenenie maškrtka, pre mňa jej úspech znamenal tak veľa. Znovu som sa presvedčila, že Rainetka je nielen povahovo úžasná sučka, vždy veselá, hravá a v dobrej nálade, vynikajúca matka, ale je aj nádhernou a elegantnou predstaviteľkou svojho plemena.

Výstavy sa zúčastnil a po prvý krát sa predvádzal môj odchov z vrhu "B" - pes Benjamin Noblesse charm so svojou majiteľkou pani Haberl. Z Benjamina vyrástol krásny a nádherne osrstený mladý papillon. V deň výstavy dosiahol vek 9 mesiacov a jeden deň, takže sa predvádzal v triede mladých. Benjamin je mimoriadne temperamentný a živý psík, čo sa prejavilo aj pri predvádzaní. V triede mladých boli len dva psíky a pani posudzovateľka obom zadala ocenenia "Veľmi dobrý", pričom Benjamin dostal VD1 a krásny posudok. Bola som na neho veľmi hrdá a šťastná, v posudku okrem prílišného temperamentu mu pani posudzovateľka nevytkla žiadnu chybu. Moje veľké poďakovanie patrí jeho majiteľke pani Haberl, ktorá sa mu aj s celou rodinou trpezlivo venuje a obetuje mu veľa, veľa času.

Na výstave sa stretli aj ďalší odchovanci z vrhu "B" - Brigette, ktorú som so sebou zobrala ja a Blizzard, ktorého zobrala Vierka, aby si zvykali na atmosféru výstav. Takéto krásne "rodinné stretnutie" matky Rainetky a troch z jej šteniatok bolo pre mňa veľmi vzácne a zrejme posledné v tomto zložení a tak som si ho aj zdokumentovala na fotkách.

La Raine de Pompadour - CACA, CACIB, BOB

Raine pri predvádzaní

Dantes de Pompadour - CACA, CACIB

Raine pri predvádzaní

Raine pri predvádzaní

Raine pri predvádzaní

Benjamin Noblesse charm pri predvádzaní

Benjamin Noblesse charm s majiteľkou

Benjamin Noblesse charm

Zwergenpower`s Graf Drago

Brigette Noblesse charm

Blizzard Noblesse charm

Benjamin,Brigette, La Raine, Blizzard

Rainetka so svojimi deťmi a ich majiteľkami

Rainetka so synom Blizzardom

30.6.2013 - Medzinárodná výstava v Brne/CZ

Táto výstava v Českej republike po skúsenostiach z minulého roka je jedna z mojich najobľúbenejších. Osobne som s výstavy zúčastniť nemohla, ale reprezentant na tejto výstave od nás chýbať nemohol. Predvádza sa LA RAINE DE POMPADOUR v triede otvorenej. O jej dokonalé predvedenie sa postarala jej chovateľka Zuzka z CHS de Pompadour. Posudzoval pán Kubeš Robert/CZ. Rainetka je teraz vo svojej forme, je krásne osrstená a predvádzanie zvláda s noblesou. Vo veľmi silnej konkurencii Rainetka obstála skvele, získala ocenenia CAC, CACIB a BOB!!! Spravila mi obrovskú radosť a som na ňu veľmi, veľmi hrdá. Rainetka tým zároveň splnila podmienky na získanie titulu Interšampion.

1. - 2.6.2013 - Medzinárodná výstava v Nitre

Po dlhšej prestávke sme sa zúčastnili dvojdňovej medzinárodnej výstavy psov v Nitre. Na výstave sa predvádzali La Raine de Pompadour v triede otvorenej a výstavnú atmosféru si išla vyskúšať aj Zaozerie Yaroslava v triede strednej. Prvý deň výstavy posudzoval pán Andreas Schemel (A). Rainetka sa predviedla veľmi pekne a získala ocenenie V1, CAC a CACIB. Yaška dostala známku Výborná 1. Druhý deň výstavy posudzovala pani Katalin Radvánszky (H) a Rainetku ocenila známkou V1 a titulom CAC a res.CACIB, Yašku VD1. Rainetka zároveň splnila podmienky a stala sa novým ŠAMPIÓNOM SLOVENSKA. Výstavu si najviac užívala Yaška. Počas oboch výstavných dní bola plná elánu, nadšená z atmosféry výstavy a množstva psov. Predvádzala sa veselo a s radosťou a opäť ma presvedčila, že je to veľmi spoločenská a vitálna sučka, ktorá nepozná únavu a teší sa zo všetkého nového.

La Raine de Pompadour

Zaozerie Yaroslava

Benjamin Z krve Orthosovy BOB

Champagne de Pompadour

Bianca Noblesse charm ako divák

Dantes de Pompadour

Jasper de Pompadour

Benjamin Z krve Orthosovy

Agnes Z krve Orthosovy

Unavený Blizzard Noblesse charm

1.5.2013 - Vrh "A" oslavuje jeden rok

Tento deň je pre nás veľmi významný - dnes slávi svoje prvé narodeniny náš prvý odchov - vrh "A". Jeho jedinou zástupkyňou je naše slniečko Annushka. Za rok z nej vyrástla krásna sučka, ktorá sa už hrdí titulom Juniorský šampión Slovenska. Je nielen krásna, ale má aj vynikajúcu povahu a je typickou predstaviteľkou svojho plemena. Annushka žije ako šťastný miláčik v rodine priateľov a stala sa "plnoprávnym členom ich rodiny", je milovaná, má vzornú starostlivosť a so svojou rodinou sa zúčastňuje všetkých rodinných akcií. Keďže býva v našom meste, nestratila ani kontakt so svojou rodnou "svorkou" a využije každú možnú príležitosť, aby sa pohrala a zašantila si so svojou bývalou "rodinkou". Annushke želám aby bola hlavne zdravá, stále veselá a hravá v dobrej nálade, veľa, veľa šťastných rôčkov obklopená láskou a opaterou svojej rodiny.

Takto rástla Annushka

19.4.2013 - Vyšetrenie PRA, PL

Dnes sme s Yaškou - ZAOZERIE YAROSLAVA absolvovali vyšetrenie PRA a PL, s výsledkom PRA - negatívne, PL 0/0. Toto vyšetrenie bolo pre nás potrebné, keďže v tomto roku plánujeme vrh od Yašky. Výsledok ma veľmi potešil, hoci som od tak krásnej a agilnej sučky po oboch zdravých rodičoch ani nič iné neočakávala.

13.4.2013 - Vrh "B" má 6 mesiacov

Dnes slávia šteniatka z môjho vrhu "B" šesť mesiacov. Som na tento svoj vrh veľmi pyšná, všetky šteniatka sú krásne, zdravé a majú výborné povahy. Najviac ma však teší, že si všetky šteniatka našli rodiny, v ktorých sú milované, rozmaznávané a žijú šťastný život plný lásky, hier a správnej výchovy primeranej ich veku. Ďakujem novým majiteľom za vzornú starostlivosť o šteniatka. Blizzard, Blester, Benjamin, Bianca, Brigette - želám, aby ste mali stále taký krásny a šťastný život plný lásky a veselých psích hier.

Foto vrhu "B" vo veku 6 mesiacov

Blizzard Noblesse charm

Blester Noblesse charm

Benjamin Noblesse charm

Bianca Noblesse charm

Brigette Noblesse charm

9.3.2013 - Nový klubový šampión

Na klubovej výstave bolo slávnostné vyhlásenie papillonov, ktorí splnili podmienky pre získanie titulu "KLUBOVÝ ŠAMPIÓN" Podmienky splnila a novým titulom "KLUBOVÝ ŠAMPIÓN" sa od dnešného dňa hrdí aj moja LA RAINE DE POMPADOUR!!!!!

9.3.2013 - Špeciálna klubová výstava

V tento deň sa uskutočnila Špeciálna klubová výstava v Lužiankach. Účasť na výstave bola na Slovenské pomery skutočne bohatá, na výstavu bolo prihlásených 58 papillonov, 1 Phaléne, posudzovateľom papillonov bola Ing. Alena Košťálová. Túto udalosť sme si nemohli nechať ujsť ani my a tiež sme sa zúčastnili v pomerne hojnom počte. Na výstave sa po prvýkrát predvádzala Brigett Noblesse charm v triede šteniat nad 2,5 kg, skončila s krásnym posudkom a ohodnotením "Veľmi nádejná". Predvádzala sa krásne a pani posudzovateľka ju veľmi vychválila. V triede mladých sa predviedla Annushka Noblesse charm. Spravila mi veľkú radosť, svoj temperament nezaprela a získala ocenenie "Výborný1" a titul CAJC. Je to jej tretí titul CAJC a tak vo veku 10 mesiacov sa stala "JUNIOR ŠAMPIÓN SR" Keďže je to môj prvý odchov, som na Annushku mimoriadne hrdá. V triede strednej sa predvádzala Tópasar Rebecca. Pani posudzovateľka ju pochválila a jej výkon ohodnotila ocenením "Výborný 1" a titulom CAC! Posledným želiezkom v ohni bola Zaozerie Yaroslava. Ako čerstvá 15 mesačná sučka sa predviedla v triede otvorenej. Veľmi ma prekvapila, ako si celú výstavu užívala a predvádzala sa hravo a s radosťou. Pani posudzovateľka ju ohodnotila známkou "Výborná" , pochválila, že je krásna, ale že vzhľadom k veku nemá ešte dostatočne pevné kĺby. Yaška bola na tejto výstave zároveň zbonitovaná a tak sa stala "Chovnou sukou". Sany sa predvádzal v triede čestnej, v silnej konkurencii skončil s krásnym posudkom a ohodnotením "Výborný2" Na výstave sa predviedli aj dve ďalšie šteniatka z môjho odchovu z vrhu "B" a to Blizzard Noblese charm, ktorého Vierka predvádzala v triede šteniat - psy do 2,5 kg a Bianca Noblesse charm, ktorú Zuzka predvádzala v triede šteniat - sučky do 2,5 kg. Obe s predviedli nádherne a získali ocenenia "Veľmi nádejný 1" V záverečnom kruhu sa ešte raz predviedla Brigett Noblesse charm a podarilo sa jej získať titul BIS Baby!

Tópasar Rebecca V1,CAC

Tópasar Rebecca pri predvádzaní

Tópasar Rebecca pri predvádzaní

Annushka Noblesse charm

Annushka Noblesse charm

Annushka V1, CAJC

Zaozerie Yaroslava-Výborná

Zaozerie Yaroslava

Bianca Noblesse charm -

Veľmi nádejná

Bianca Noblesse charm

Semicvetik Sunny Secret

Brigett Noblesse charm -

Veľmi nádejná, BIS Baby

Brigett Noblesse charm

Blizzard Noblesse charm

Sany v rozhovore s účastníkmi výstavy

23. - 24.2.2013 - Medzinárodná výstava Nitra

Tento víkend sme sa zúčastnili medzinárodnej výstavy psov DUO NITRADOG 2013 v Nitre. Oba dni sa predvádzali sučky - Becky (Tópasr Rebecca) po prvýkrát v triede strednej a náš odchov Annushka Noblesse charm tiež po prvýkrát v triede mladých. Prvý deň posudzoval pán Guniš Miroslav/Sk. Becky za svoje predvedenie dostala krásny posudok a získala ocenenie Výborný1 a CAC, Annushka sa predvádzala krásne a s radosťou, čo pán posudzovateľ ohodnotil známkou Výborný 1 a titulom CAJC. Druhý deň výstavy posudzovala pani Jílková Zdenka/CZ. Becky zopakovala svoj úspech a pani posudzovateľka ju ohodnotila známkou Výborný1 a titulom CAC. Veľkú radosť mi robí Annushka, výstavy ju bavia a v kruhu sa predvádza s temperamentom jej vlastným. Od pani posudzovateľky získala krásny posudok, známku Výborný 1 a titul CAJC.

Tópasar Rebecca

Tópasar Rebecca

Tópasar Rebecca

Annushka Noblesse charm

Annushka Noblesse charm

Annushka Noblesse charm

Prvý deň výstavy som mala možnosť stretnúť sa s dvoma psíkmi z nášho odchovu z vrhu "B" - na výstavu prišli so svojimi majiteľmi Blizzard Noblesse charm a Benjamin Noblesse charm. Keďže obom psíkom ich majitelia plánujú výstavnú kariéru, psíkovia prišli získavať skúsenosti "veľkého výstavného sveta" . Toto stretnutie ma mimoriadne potešilo, pretože psíkov som nevidela od ich odchodu do nových rodín. Odvtedy riadne vyrástli a stávajú sa z nich rozkošní dorastenci. Som vďačná ich novým majiteľom, že sa tak vynikajúco o nich starajú, obaja psíkovia sú smelí, šťastní, veselí a hraví. Želám Blizzardovi, Benjaminovi a ich majiteľom veľa úspechov na výstavách a veľa radosti zo spoločne strávených chvíľ.

Blizzard Noblesse charm 4 mesiace

Blizzard Noblesse charm

4 mesiace

Benjamin Noblesse charm 4 mesiace

Benjamin Noblesse charm

4 mesiace

Benjamin si kráti čas hrou so spolubývajúcim Blizzarda - Champagne de Pompadour

9.2.2013

Dnes nás potešila svojou návštevou rodina, v ktorej žije náš odchov - malý Blester. Vyrastá z neho krásny papillon, je smelý, veľmi hravý, veselý a svoju rodinu nadovšetko miluje. Naša papillonia svorka malého Blesterka radostne privítala a čas návštevy využili na veselé psie hry a naháňačky. Som šťastná, že Blester je vo svojej rodinke milovaný, starostlivo opatrovaný, primerane vychovávaný a trochu aj rozmaznávaný :-)

Tohtoročnú výstavnú sezónu sme začali účasťou na Medzinárodnej výstave psov DUOCACIB v Českej republike v Brne v dňoch 2.2. - 3.2.2013. Ako každý rok, aj tento to bola výstava s bohatou zahraničnou účasťou a s veľkým počtom prihlásených papillonov. Do Brna sme vyrazili prvý deň výstavy skoro ráno spolu s kamarátkou Zuzkou a jej papillonmi de Pompadour a s Marcelkou, ktorá predvádzala Phalene. Na výstave sa predvádzal Sany (Semicvetik Sunny Secret) v triede šampiónov a Becky (Tópasar Rebecca) v triede strednej. Pre Becky to bola jej prvá zahraničná výstava a prvýkrát v triede strednej. Posudzovala pani Dolejšová Oľga (CZ). Becky sa napriek tréme predviedla pekne, čo pani posudzovateľka ocenila a skončila s ohodnotením Výborná 1 a titulom CAC. Sany v silnej konkurencii obstál a získal ocenenie Výborný 1, CAC, CACIB a na záver a BOB!!! Krásny úspech oboch mojich papillonov ma veľmi potešil a aj keď sme nemohli zostať na záverečky, domov sme odchádzali vo výbornej nálade, pretože aj všetci papilloni, ktorých predvádzala Zuzka vyhrali vo svojich triedach a Marcelkin Phaléne získal tiež titul CAC, CACIB a BOB. Druhý deň sme vyrazili už trochu unavení, ale plní očakávania. Posudzoval pán Skok Damir a Sany sa opäť predvádzal v triede šampiónov a Becky v triede strednej. Sany skončil tento deň s ohodnotením Výborný 3 a Becky s ohodnotením Výborná 2. Bola som na oboch hrdá a obaja sa predviedli veľmi pekne. Obrovský úspech dosiahla Zuzka so svojim mladým papillonom Dantesom de Pompadour, ktorý dokázal v triede mladých získať titul CAJC, Junior BOB a na záver BOB!!! A tak sme sa domov znovu vracali vo výbornej nálade a tešili sa z krásnych úspechov našich papillonov. Na výstave ma mimoriadne potešilo stretnutie s našim odchovom šteniatkom Biancou Noblesse charm, z ktorej rastie krásne dievčatko a tiež so synom môjho Sanyho Jonatanom Krásný motýl, ktorý sa už zúčastnil samotnej výstavy a predvádzal sa krásne v triede dorastu a skončil s ocenením "veľmi nádejný".

Semicvetik Sunny Secret

2.2.2013 - CAC, CACIB, BOB

Semicvetik Sunny Secret

Sany pri predvádzaní

Sanymu sa pani posudzovateľka páčila :-)

Sany pri predvádzaní

Tópasar Rebecca

2.2.2013 - V1, CAC

Becky pri predvádzaní

Becky pri posudzovaní

Golden Leafs Whizkid

2.2.2013 - CAC, res.CACIB

Dantes de Pompadour-

3.2.2013 - CAJC,BOJ,BOB

Jonatán Krásný motýl

Bianca Noblesse charm -

tréning na výstavnú kariéru

Biancu zmohla únava

BRIGHT BARBY NIGHT DREAM

12.1.2013

Svoju novú rodinku si našiel už aj malý Blester a dnes odišiel do svojho nového domova. Blesterkovi sa oplatilo počkať - bude žiť vo veľmi milej a starostlivej rodinke, kde bude hrať rolu "domáceho mazlíčka". Rodinka, kde bude Blesterko žiť je tá najlepšia, akú som si len pre moje šteniatko mohla priať. Svoju novú paničku si okamžite obľúbil, po ich príchode sa chvíľu pohral s novým páničkom a usalašil s v náručí svojej paničky. Želáme Blesterkovi šťastný psí život, veľa psích radostí a jeho novej rodinke aby im Blester prinášal radosť a potešenie.

Každé šteniatko si už našlo svoju novú rodinku a mne je smutno za ich veselým šantením, za ich hrami, naháňačkami, ba aj za obhrýzaním nôh stoličiek, trhaním novín a iných lotrovstiev. Som ale šťastná, že každé šteniatko si vybrala rodina, kde bude žiť milované, rozmaznávamé a šťastné.

Blester vo svojej novej rodine

5.1.2013

Dnes odišlo do svojho nového domova ďalšie šteniatko - malý Blizzard. Bude žiť v rodine mojej výbornej kamarátky Vierky a spoločnosť mu bude robiť mladý papillonik Šamir, ktorý už je "členom rodiny". Blizzard sa v rodine Vierky bude mať ako malý princ a som veľmi šťastná, že si ho rodina vybrala a rozhodli sa Blizzarda ujať. Okrem lásky a veselého psieho šantenia ho možno čaká aj výstavná kariéra, keďže Vierka má s výstavami bohaté skúsenosti. Prajem Blizzardovi v novej rodinke veľa malých i veľkých psích potešení a jeho novým majiteľom nech im Blizzard prináša radosť.

Dnes som dostala správy aj o Benjaminkovi z jeho novej rodiny. Je milovaným šteniatkom, je smelý, hravý a úspešne zvládol aj ďalšie očkovanie. Prikladám pár fotiek Blizzarda a Benjaminka z ich nových rodín.

Blizzard so svojim novým páničkom

Blizzard

Blizzard a Šamir

Benjamin

Benjamin