Archív 2012

28.12.2012

Naše šteniatka vrhu "B" už majú 11 týždňov a to je čas, kedy si postupne začínajú hľadať nové rodiny. Dnes svojich súrodencov opustil psík Benjamin, ktorého si za "člena rodiny" vybrala veľmi milá a sympatická rodina s dcérou v tínedžerskom veku. S Benjaminkom majú veľké plány - bude domáci maznáčik, bude robiť kamaráta dcérke pani majiteľky, bude ich sprevádzať na všetkých cestách a so svojou mladou paničkou začne budovať svoju výstavnú kariéru. Želáme Benjaminkovi, aby bol vo svojej rodine šťastný, aby zažíval samé psie radosti a aby sa mu vo výstavnej kariére darilo. Po Biance, ktorá odišla do svojej novej rodiny pred dvoma dňami, je to už druhé šteniatko, ktoré si našlo svoju novú milujúcu rodinku.

26.12.2012

Je tu čas Vianočný, čas, keď lásky, mieru, pokoja, radosti a zároveň čas, keď sa na chvíľu zastavíme a oddýchneme si od každodenného kolobehu. A to je ten ideálny čas na stretnutie s priateľmi. Tak ako minulý rok, privítali sme u nás mimoriadne vzácnu návštevu - prišli nás navštíviť Zuzka s jej motýlikmi de Pompadour a Vierka s Nikou a ich novým členom rodiny - mladým papillonikom Šamirkom. Moje havíky privítali návštevu ako sa patrí - riadnym štekotom a potom nastal čas spoločných hier, naháňačiek a tých pravých psích radostí. Ich paničky si zatiaľ vyrozprávali všetky novinky a prebrali všetky "psie témy". Verím, že z týchto našich spoločných "Vianočných stretnutí" vznikne tradícia a budeme sa takto pod vianočným stromčekom stretávať spoločne s našimi havíkmi každý rok.

8.12.2012

Šteniatka vrhu "B" dnes absolvovali svoje prvé očkovanie a zvládli ho veľmi dobre. Veterinára sa nebáli, injekcia nebolela, nemali žiadnu alergickú reakciu a výlet sa šteniatkam páčil. Na očkovanie ich sprevádzali aj "tety" Tinka a Becky, ktoré už očkovanie zvládali s väčším strachom :-) Únava sa dostavila až doma a všetky šteniatka prespali takmer celý deň.

1.12.2012

Tento víkend zakončuje výstavnú sezónu na Slovensku výstavou DUOCACIB v Nitre, čo sme si nemohli nechať ujsť. Keďže moje motýliky v tomto roku už žiadne tituly nepotrebujú, rozhodli sme sa vystavovať len prvý deň, prevádzali sa Sany v triede čestnej a Annushka v doraste. Posudzoval pán rozhodca Primož Peer (SLO). Sanyho ohodnotil známkou V1 s krásnym posudkom a Annushka jej temperamentom opäť pána posudzovatela očarila, dostala ohodnotenie "veľmi nádejná" s veľmi pekným posudkom. Na výstave sme stretli veľa našich priateľov a ich motýlikov,. Veľmi nám tam chýbala naša kamarátke Vierka, ale verím, že na najbližšej výstave sa už opäť stretneme spolu aj s jej malým Šamirkom. Bol to krásne prežitý deň v príjemnej atmosfere. Na mojich papillonov som bola patrične hrdá a tak sme úspešne zakončili tohotoročnú výstavnú sezónu.

10.11.2012

Dnes nastal veľký deň pre moje dievčence Becky a Aňušku. Klub chovateľov čiváv a papillonov usporiadal v Poprade klubovú výstavu spojenú s bonitáciou, posudzovateľom papillonov bol pán Sopko Imrich (SK). Becky - Tópasar Rebecca vzhľadom na svoj vek, aj napriek tomu, že už je junior šampiónka SR, sa predvádzala v triede mladých a zároveň bola prihlásená na bonitáciu. Annushka mala svoj debut a predvádzala sa v triede dorastu. Pred výstavou bola členská schôdza, ktorá sa natiahla až do obeda a posudzovanie začalo až naobed. Moje dievčence čakanie zvládli dobre a stihli sa pozoznamovať s ďalšími papillonikmi. Becky bola úspešne zbonitovaná s ohodnotením "výborná" a tak sa z nej stala "chovná sučka". Aňuška svoj temperament nezaprela ani pri predvádzaní, čo aj pán posudzovateľ ocenil a do posudku dostala okrem ostatných krásnych ohodnotení aj vyjadrenie "temperamentná". Obe dievčence mi spravili veľkú radosť a hoci to bol veľmi náročný deň, bol pre nás veľmi, veľmi úspešný.

28.10.2012

Naše šteniatka z vrhu "B" včera oslávili dva týždne! Pri tejto príležitosti dostali už svoje mená, chlapci sa volajú Benjamin, Blester a Blizzard, dievčence sú Bridgett a Bianca. Sú to veľmi silné, zdravé a životaschopné šteniatka a mamička Rainetka sa o ne vzorne stará. Aj keď päť hladných krkov jej dáva poriadne zabrať,mliečka má pre ne zatiaľ stále dosť a šteniatka každý deň pekne priberajú na váhe. Včera otvorili po prvý krát očká Bridgett, Blizard a Bianca a dnes sa k nim pripojili aj ostatní súrodenci. Zatiaľ im ku šťastiu stačí prítomnosť ich mamičky, jej mliečko a teplo. Už sa teším, keď začnú čoskoro robiť prvé nesmelé krôčiky.

Blizzard (bielo-sobolí)

Benjamin (bielo-hnedý)

Blester (tricolor)

Bianca (tricolor)

Bridgett (bielo-sobolia)

20.10.2012

V tento krásny jesenný deň sme sa zúčastnili Medzinárodnej výstavy psov v Maďarskom Komárome. Vystavoval sa Sany v triede šampiónov, papillonov posudzovala Dr. Váczi - Balogh Zsuzsanna (H). Na výstave sa zišli nádherné papillony a konkurencia bola veľmi silná. Sany obstál pekne a z výstavy si odniesol známku V2 a res .CAC. Výstava bola veľmi pohodová, počasia priam ukážkové a tak sme sa cestou domov zastavili v Komárne a prezreli sme si zrekonštruované historické námestie. Bol to krásne strávený deň v dobrej spoločnosti, zoznámili sme sa s ďalšími chovateľmi tohoto úžasného plemena a spoznali sme ďalší pekný kút našej domoviny.

13.10.2012

Dnes nastal ten "Veľký Deň" a Rainetka sa po prvý krát stala mamičkou. Narodilo sa jej päť krásnych šteniatok, sú to traja psíkovia a dve sučky. Pôrod prebehol bez problémov, šteniatka sú zdravé, silné a s chuťou papajú mamičkine mliečko. Želáme šteniatkam nech v zdraví rastú do krásy a môjmu zlatíčku Rainetke nech je zdravá a nech má dosť mliečka.

30.9.2012

Tento víkend bol pre môjho Sanyho mimoriadne výstavne úspešný. Zúčastnili sme sa Medzinárodnej výstavy psov v Rakúskom Tullne. Papillonov posudzoval pán Brankovic Zoran (SRB), Sany sa predvádzal v triede šampiónov a v silnej konkurencii získal ocenenia CACA a CACIB! Sany sa zúčastnil svojej štvrtej výstavy v Rakúsku, na každej sa mu podarilo získať titul CACA a tak sa stal nový ŠAMPIÓN RAKÚSKA. Zároveň na tejto výstave získaním titulu CACIB splnil vo veku 2,5 roka podmienky na získanie titulu INTERŠAMPIÓN.

16.9.2012

Dnes moja Becky - Tópasar Rebecca oslavuje svoje prvé narodeniny. Ten čas, ktorý sme spolu, neuveriteľne rýchlo ubehol. Je to akoby včera, keď som si Ťa priniesla domov ako malé šteniatko, ktoré chvíľku neposedelo, všetko ho zaujímalo, všade musela byť. Za ten rok z nej vyrástla krásna mladá a sebavedomá sučka. Prežili sme spolu problematické "pubertálne obdobie", obdobie prvej výstavy, ale hlavne úžasné chvíle, keď sme všetci spolu, chvíle hier, prechádzok, lotrovstiev, alebo len takého obyčajného oddychu a pohody. Z Becky sa stala veselá a sebavedomá sučka, ktorá má stále dobrú náladu, je iniciátorom všetkých huncúctiev, je poslušná, miluje ľudí a pre svoju svorku urobí všetko možné aj nemožné. Je to motýlik "s veľkým srdcom" a každá chvíľa, ktorú spolu strávime je pre mňa radosťou. Želám Ti, zlatíčko Becky, aby si bola zdravá a aby si stále zostala takým veselým slniečkom, ktoré má dar rozdávať lásku a dobrú náladu na každom kroku.

1 rok

11 mesiacov

9 mesiacov

8 mesiacov

7 mesiacov

6 mesiacov

5 mesiacov

3 mesiace

7 týždňov

3 dni

18.8.2012 - 19.8.2012

S Becky - Tópasar Rebecca sme sa zúčastnili Medzinárodnej výstavy psov DUO DANUBE v Bratislave. Oba dni boli extrémne horúce, čo dalo zabrať všetkým psom, aj ich vystavovateľom. Na výstavu sme vyrazili oba dni s priateľkami - Zuzkou a Simonkou. Prvý deň výstavy posudzoval pán Guniš Miroslav(SK). Becky sa predvádzala v triede mladých a získala známku V1 a titul CAJC. Druhý deň výstavy posudzovala pani Jílková Zdenka (CZ) a Becky v triede mladých zopakovala svoj úspech a opäť získala ocenenie V1 a titul CAJC. Becky sa tým vo veku 11 mesiacov podarilo na svojej tretej výstave v rozpätí 8 dní stať JUNIOR ŠAMPIÓNOM SR! Vzor si pravdepodobne zobrala z Rainetky, ktorá svoj titul Junior šampióna SR tiež získala v tom istom časovom rozpätí a v takom istom veku.

Tópasar Rebecca - Becky

Becky

Becky pri predvádzaní

Becky pri posudzovaní na stole

V kruhu o BOB

Cherubín Krásný Motýl - veľmi nádejný syn môjho Sanyho vo veku 8 mesiacov

Zuzka a Bronco Spod Melichovej Skaly

Benjamin Z Krve Orthosovy CAJC 18.8.2012

Bentley Královská Manta BOB 19.8.2012

Arny Playful Butterfly

Zuzka a Paris de Pompadour CACIB 19.8.2012

Becky oddychuje

Paris de Pompadour

Zulejka de Pompadour - budúca výstavná hviezda

11.8.2012

Zúčastnili sme sa Výročnej výstavy čiváv a papillonov, ktorá sa konala v Malom Lapáši. Výstava bola zorganizovaná v krásnom prostredí areálu Ranča Nový Dvor. Tentoraz sa na výstave predvádzala Tópasar Rebecca, ktorá po prvý krát súťažila v triede mladých. Na výstavu bolo prihlásených 38 papillonov, posudzovateľ bol pán Nikic Miodrag/SRB. Becky povzbudzovala aj naša malá Annushka, ktorá sa zároveň zoznamovala s výstavným prostredím. Becky ma veľmi potešila, predviedla sa pekne, za čo bola ohodnotená známkou V1 a titulom CAJC a Víťaz roka 2012 mladých!

Tópasar Rebecca trieda mladých V1, CAJC, Víťaz roka 2012 mladých

Výstavná pohoda v kruhu priateľov

Čakanie...

Benjamin Z Krve Orthosovy

Expana´s Unspiek Baron Bodissey

Arny Playful Butterfly- BOB papillon

Owen Vom Maindreieck - BOB phaléne

Bronco spod Melichovej Skaly - CAC trieda šampiónov

D´Artagnan De Pompadour - CAC trieda veteránov

Arny Playful Butterfly

Annushka trénuje výstavný postoj

Becky čaká na predvedenie

Annushka hľadá chrobáčiky...

29.7.2012

Dostali sme dobré správy z CHS "Krásný motýl" . Šteniatkam, ktorých otcom je môj Sany, sa vodí dobre. Už majú štyri týždne, sú hravé, pekne priberajú a začínajú sa prejavovať ich individuálne povahy. Robia ich mamičke a chovateľke radosť a patrične sme aj my so Sanym na nich hrdí.

15.7.2012

Túto nedeľu sme vycestovali na medzinárodnú výstavu psov do zahraničia - do Rakúska. Výstava sa konala v Oberwarte a predvádzali sa Sany v triede otvorenej a Rainetka v triede strednej. Na výstavu sme vyrazili v osvedčenej zostave - Zuzka Nouzáková a Vierka Orságová so svojimi papillonmi. Posudzoval pán Dr.Schemel Andreas (A). Sanyho ocenil známkou V1 a titulom CACA a res.CACIB, Rainetka získala známku V1 a titul CACA a CACIB. Obaja moji psíkovia mi urobili veľkú radosť a pekne reprezentovali našu chovateľskú stanicu. Celý náš tím zo Slovenska bol úspešný, Vierkin Bronco v triede šampiónov získal titul CACA a Zuzkin Eliot Eyron Cembra v triede strednej svojou krásou a temperamentom očaril a získal tituly CACA, CACIB a BOB!!!

Domov sme sa vracali unavení, ale šťastní a hrdí na svojich psích miláčikov.

Semicvetik Sunny Secret a Rocky Petit Pierrot

Sany pri posudzovaní

Sany pri posudzovaní na stole

Sany pri predvádzaní

Sany v postoji

Čakanie pred kruhom

V kruhu o CACIB

Eliot Eyron Cembra

Sany

La Raine de Pompadour

V kruhu o BOB

Dlhé čakanie...

Zuzka predvádza Eyrona

Zwergenpower Graf Drago

Víťaz BOB Eliot Eyron Cembra

Bronco spod Melichovej skaly

Bronco pri predvádzaní

13.7.2012

V chovateľskej stanici DE POMPADOUR je na predaj krásny trikolórny psík Yannik de Pompadour, ktorého otcom je môj Semicvetik Sunny Secret a matkou Nataschka de Pompadour. Kontakt: http://www.pompadour.sk

Yannik si už našiel nový domov až v Slovinsku. Želáme mu s novou rodinou život plný hier a veselých psích kúskov.

Yannik

Yannik de Pompadour

Yannik de Pompadour

Yannik de Pompadour

3.7.2012

Dostali sme dobrú správu, že Sany sa opäť stal hrdým otcom :-) V chovateľskej stanici "Krásný motýl" sa 1.7.2012 narodili tri šteniatka ktorých šťastnou mamičkou je nádherná sučka Dorotka Krásný motýl a hrdým otcom je Sany. Pôrod bol rýchly, bezproblémový a narodili sa dvaja psíkovia - Jonáš a Jonatán a jedna sučka - Johanka. Sú to nádherné šteniatka, čulé, životaschopné a keďže maminka sa o ne vzorne stará, majú sa k svetu. Psíkovia sú na predaj - viac informácií na stránke chovateľskej stanice "Krásný motýl" krasnymotyl

Želáme šteniatkam aby v zdraví rástli o krásy.

Johanka 2 týždne

Jonatán 2 týždne

Jonáš 2 týždne

šteniatka

chlapci

Johanka 1 týždeň

Jonatán 1 týždeň

Jonáš 1 týždeň

šteniatka 1 týždeň

Dorotka so šteniatkami

1.7.2012

Dnes sme medzi nami privítali vzácnu návštevu z CHS de Pompadour - toto horúce nedeľné letné odpoludnie medzi nás zavítala Zuzka Nouzáková a priniesla so sebou papillonov Connyho, Atreya a Dantesa. Naši havíkovia sa okamžite skamarátili a napriek horúčave šantili a naháňali sa. Keďže nafukovací bazén na dvore im nestačil, vybrali sme sa osviežiť na "prírodné kúpalisko" k potoku. Voda bola príjemná a naši psíkovia sa v nej poniektorí z väčšou radosťou brodili. Nakoniec ich však voda zlákala všetkých a domov sa vrátili mokrí, zablatení, ale osviežení. Čas so Zuzkou nám rýchlo ubehol. Zlikvidovali sme obrovský melón, zmrzlinu s malinami a prebrali naše "psie témy". Ani sme si neuvedomili a už bol večer. Rozlúčili sme sa so Zuzkou a našimi novými psími kamarátmi a budeme sa tešiť na ďalšie stretnutia.

Yaroslava pozoruje návštevu

Atrey vyskúšal bazén

rozkošný malý Dantes

Becky sa ochladzuje

Dantes skontroloval búdu "veľkých"

Bazén je pre nás malý!!!

Nástup do potoka

Niekoho treba do vody posmeliť...

Yaroslava

Na skale je to istejšie

Najväčší vodníci Saník a Rainetka

Rainetka

radosť z vody

návšteva pózuje

a ideme z vody von

24.6.2012

Túto nedeľu sme sa zúčastnili Medzinárodnej výstavy psov INTERCANIS v Brne, na výstavu boli prihlásený Sany a Rainetka. Náš výlet sme začali už v sobotu, spolu s ďalšou členkou našej Slovenskej reprezentácie Vierkou, Nikou a ich Broncom sme navštívili CHS de Pompadour. Strávili sme veľmi príjemné popoludnie spojené s opekačkou a naše "výstavné motýliky" sa do sýtosti vyšantili s domácimi papillonmi. Ráno sme už spoločne so Zuzkou a jej papillonmi vyrazili do Brna. Môj Sany, ako obvykle, znášal cestu horšie. Brno nás privítalo krásnym výstavným areálom, veľkými a čistými priestormi, milým personálom a bonusom bolo, že papilloni boli posudzovaní v kruhu ako prví. Posudzovateľom bola pani Božena Ovesná (CZ). Sany sa predvádzal v triede šampiónov. Aj napriek problémom pri cestovaní sa predviedol pekne a získal ocenenie V1, CAC a nakoniec BOB! Rainetka sa tiež predviedla veľmi pekne a získala ocenenie res.CAC a res. CACIB. Sany získal svojho štvrtého CACa v Českej republike a tým získal titul ČESKÝ ŠAMPIÓN KRÁSY.

Všetci papilloni nášho slovenského výstavného tímu boli úspešní. Milo nás prekvapili aj ceny, ktoré pripravili organizátori za ocenenia. Okrem medailí a pohára sme dostali tašky plné "psích dobrôtok". Na záverečný kruh sme však nemohli zostať a tak hlavná cena zostala neprevzatá.

Opäť sa nám potvrdili skúsenosti, že výstavy v Brne sú zorganizované na vysokej úrovni, čo určite prispieva k celkovej pohode vystavovateľov a ich psích miláčikov. Našu dobrú náladu umocnil úspech všetkých našich papillonov a domov sme sa vrátili s vedomím výborne a úspešne stráveného víkendu v kruhu dobrých priateľov.

Hrdý víťaz Sany a Raine s cenami

Bronco spod Melichovej skaly tr.otvorená CAC a Vierka

Paris de Pompadour tr. stredná CAC a Zuzka

Eliot Eyron Cembra tr.stredná CAC, R CACIB s majiteľkou Zuzkou

Semicvetik Sunny Secret tr. šampiónov CAC, CACIB, BOB

La Raine de Pompadour tr.stredná R CAC, R CACIB

oddych v tieni po výstave

oslava úspechov s mojitom.....

Nika v zajatí motýlikov

oddych na ceste domov

maskovaný Sany

9. - 10.6.2012

Tento víkend sme opäť strávili "výstavne". V sobotu 9.6.2012 sme vyrazili so Sanym a Rainetkou na Medzinárodnú výstavu psov GRAND PRIX SLOVAKIA 2012 do Nitry. Posudzovateľom papillonov bol pán Željko Gajič (SLO). Sany sa predvádzal v triede šampiónov a Rainetka v triede strednej. Obaja sa predviedli pekne, čo pán posudzovateľ ocenil a Rainetku ohodnotil známkou V2 a titulom res.CAC, Sany získal tituly CAC, CACIB a nakoniec aj titul BOB! Keďže je to Sanyho tretí titul CAC v triede šampiónov, týmto víťazstvom zároveň splnil podmienky a stal sa novým GRAND ŠAMPIÓNOM Slovenska.

V nedeľu sme sa v rovnakej zostave zúčastnili Medzinárodnej výstavy DERBY WINNER SHOW 2012 v Nitre. Posudzovateľom bola pani Tatjana Urek (SLO). Sany sa opäť predvádzal v triede šampiónov a Raine v triede strednej. Rainetka zabojovala, čo pani posudzovateľka ocenila známkou V1, CAC a získala aj svoj prvý titul CACIB! Sany sa opäť predviedol krásne a získal tituly CAC, CACIB a BOB!

Víkend bol pre našu chovateľskú stanicu mimoriadne úspešný, moji ušiačikovia ukázali svoje kvality a spravili mi veľkú radosť. Bol to príjemný víkend, strávili sme ho spolu s mojimi priateľkami Zuzkou, Vierkou, Marcelkou, Nikou a ich papillonmi.

1. deň výstavy Sany CAC,CACIB,BOB - posudzovateľ pán Željko Gajič

Sany a Bronco spod Melichovej skaly

1. deň - trieda šampiónov

Bronco spod Melichovej skaly

Zwergenpower´s Graf Drago

2.deň výstavy Sany CAC, CACIB,BOB - posudzovateľ pani Tatjana Urek

Sany

2. deň výstavy La Raine de Pompadour CAC, CACIB

V kruhu o BOB

Sestry La Raine de Pompadour a Lusinda de Pompadour

... a bolo nám super...

Phaléne - Owen Vom Maindreieck

Kyoto de la Maille Dunes

Lusinda de Pompadour

najkrajšie foto výstavy...

18. - 19.5.2012

V týchto dňoch sa v Salzburgu v Rakúsku konala Medzinárodná výstava psov. Keďže je to najväčšia a najdôležitejšia výstava, nemohli sme si nechať ujsť túto udalosť vidieť na vlastné oči. A tak sme sa dohodli s mojimi priateľkami Zuzkou a Vierkou, že si spravíme výlet do Rakúska a spojíme ho s návštevou a účasťou na WDS. Ja som na tento výlet zobrala Sanyho a spoločne sme vyrazili do "veľkého sveta". V piatok ráno sme vyštartovali so Zuzkou v aute spolu s našimi miláčikmi v dobrej nálade a očakávaní krásnych zážitkov. Ubytovali sme sa v príjemnom domáckom hotelíku a vyrazili sme za zážitkami. Keďže naša skupina sa na WDS predvádzala v sobotu, mohli sme celé piatkové popoludnie venovať obdivovaniu krás Rakúska. Ako prvé sme sa zastavili pri jazere Mondsee, kde nás nadchla krásna scenéria jazera v kontraste s pozadím hôr. Potom sme navštívili mesto Salzburg. Je to nádnerné historické mesto, ktoré počas týchto dní bolo plné návštevníkov so svojimi psími favoritmi. Očarila nás krása historických budov, nádherných záhrad a celková atmosféra tohoto krásneho mesta. Večer sme sa vrátili do hotela síce unavení, ale plní zážitkov. Na druhý deň ráno sme vyrazili do areálu, kde sa konala samotná výstava. Posuzdovateľom bol pán Espen Engh (N) a Sany bol prihlásený do triedy otvorenej. V triede sa predvádzalo 16 psov a Sany dostal ohodnotenie "veľmi dobrý". V tak silnej konkurencii špičkových chovateľov a ich nádherných favoritov to bol pre nás obrovský úspech. Aj moje priateľky sa nedali zahanbiť so svojimi papillonmi. Vierkin Bronco v triede otvorenej tiež získal ocenenie veľmi dobrý, Zuzkin Eyron v triede strednej a Paris v triede mladých tiež získali ohodnotenie veľmi dobrý. Na výstave sme videli nádherných papillonov, veľmi ma potešilo stretnutie s chovateľkami môjho Sanyho a Tinky. Brat mojej Tinky - Zaozerie Teodor Triumph získal v triede mladých ocenenie CAC.

Tento výlet bol pre mňa nezabudnuteľný, odnášam si z neho zážitky na celý život. Získali sme so Sanym nové skúsenosti a strávili sme krásne chvíle s mojimi priateľkami a ich papillonikmi.

12. - 13.5.2012

Po minulo týždňovom úspechu sa Rainetka zúčastnila ďalšej výstavy, tentoraz sa predvádzala na Medzinárodnej výstave psov Spring Duo Danube v Bratislave. Oba dni súťažila v triede strednej a predvádzala ju jej chovateľka Zuzka Nouzáková. Prvý deň posudzovala pani Radu Daniela/RO a Rainetku ocenila známkou V1, CAC a res. CACIB. Druhý deň posudzovala pani Ridarčíková Gabriela/SK a Rainetka dostala ocenenie V1 a CAC. Rainetku predvádzanie baví, čo tiež prispieva k jej výstavným úspechom. Moje veľké poďakovanie patrí Zuzke Nouzákovej, ktorá sa obetavo Rainetky ujala, s láskou sa o ňu starala celý predĺžený výstavný víkend a profesionálne ju predviedla.

La Raine de Pompadour

Giacomo v.d. Kolibris (BOB)

Cherubin Krásný Motýl (Sanyho syn)

Arny Playful Butterfly

6.5.2012

Dnes sa v Banskej Bystrici konala celoštátna výstava psov. Keďže je to jediná výstava, ktorá je organizovaná blízko nášho domova na strednom Slovensku, nemohol na nej chýbať náš zástupca. Naše faarby sa tentoraz vybrala reprezentovať Rainetka. Keďže som sa ja osobne nemohla výstavy zúčastniť, ochotne sa úlohy predviesť ju zhostila jej chovateľka Zuzka Nouzáková. Rainetka súťažila v triede strednej, kde posudzoval pán Imrich Sopko/Sk. Svoj výstup zvládla výborne a so Zuzkou tvorili zohranú dvojicu, čo pán posudzovateľ ocenil a ohodnotil Rainetkou známkou V1 a titulom CAC!

Moja veľká vďaka patrí Zuzke za ochotu a profesionálne predvedenie Rainetky a tiež Vierke a Nike za ich starostlivú a obetavú opateru počas výstavy.

Zuzka predvádza Raine

V kruhu o BOB

BOB - Bronco spod Melichovej skaly s hrdou majiteľkou Vierkou a pánom posudzovateľom

11.4.2012

S mojimi papillonikmi sme sa zúčastnili klubovej výstavy, ktorá sa konala v Poprade. Našu CHS Noblesse charm reprezentovali Sany, Raine a prvýkrát sa išla predviesť aj naša "maličká" Becky. V úvode výstavy boli vyhlásení traja noví kluboví šampióni a jedným z nich sa stal aj môj Sany! Takže od dnešného dňa sa Sany hrdí novým titulom - KLUBOVÝ ŠAMPIÓN.

Posudzovateľom papillonov bol pán Imrich Sopko (SK). Ako prvý z nášho tímu sa predvádzal Sany v triede šampiónov. Predviedol sa krásne a v ťažkej konkurencii sa mu podarilo získať známku V1 a CAC. Rainetka sa prevádzala v triede strednej. Ako vždy sa predviedla krásne a pán posudzovateľ ju ohodnotil známkou V1 a titulom CAC. Zároveň Rainetka absolvovala aj svoju bonitáciu a stala sa z nej "chovná" sučka. Becky sa predviedla v triede dorastu. Mám z nej veľkú radosť - pán posudzovateľ jej dal krásny posudok a veľmi ju vychválil a ohodnotil ju ako "veľmi nádejná". Predvádzala sa krásne, je to rodená showmenka, výstavu si užívala a predvádzala sa s radosťou. Fotku z jej predvedenia však nemám.

V ďalších kolách nastúpil Sany s víťaznými psami z ďalších tried a podarilo sa mu zvíťaziť a získal titul Klubový víťaz. Rainetka v ďalšom kole v konkurenii víťaziek iných tried tiež zabojovala a získala titul Klubový víťaz. V záverečnom kole Sany zvíťazil a získal ocenenie BOB! Som na všetkých mojich ušiačikov veľmi hrdá, tešíme sa z nových získaných ocenení a titulov a aj z nádherných pohárov, ktoré sme dostali. S mojimi papillonikmi sme strávili veľmi príjemný deň v kruhu našich priateľov - Zuzky, Vierky, Marcelky a Renátky a ich papillonikov. Z výstavy sme všetci odchádzali spokojní, výstava bola vynikajúco zorganizovaná na vysokej úrovni. Všetci krásni papillonikova mojich priateliek sa predviedli veľmi pekne, za čo všetci odchádzali s víťaznými oceneniami. Bol to mimoriadne úspešný a príjemne strávený deň,.

Víťazné trio s s oceneniami

Diplom Klubový šampión

Víťazný Sany s pánom posudzovateľom

Semicvetik Sunny Secret

Sany a Bronco

La Raine de Pompadour

Raine

Bronco spod Melichovej Skaly

Bentley Královská Manta

Michelle de Pompadour

Lusinda de Pompadour

Nabucco Fady

Arny Playful Butterfly

Nabucco Fady

zástupca Phaléne - Golden Leafs Windsong

Kyoto de la Maille Dunes

Paris de Pompadour

10.4.2012

Dozvedeli sme sa dobrú správu - dnes v Leeuwarden v Holandsku otec mojej Tópasar Rebecca (Becky) Multi Champion Caratoots Cool Contender (Mango() získal tituly CAC, CACIB a BOB a stal sa šampiónom Holandska! Svoju víťaznú cestu na tejto výstave ukončil víťazstvom v skupine 9 a získal titul BOG! Mango je teraz 14 násobný šampión - šampión Švédska, Dánskam, Nórska, Dánska, Estónska, Lotyšska, Bulharska,Nemecka, Luxemburska, Belgicka, Holandska, VDH-VK, Nordic a International Champion. Sme na neho veľmi pyšní a gratulujeme jeho majiteľke!

24.3. - 25.3.2012

Tento víkend sa konala Medzinárodná výstava psov DUO CACIB Nitra. Prvý deň výstavy sa predvádzal Sany ako čerstvý šampión SR v triede šampiónov a Rainetka, ktorá už má titul Junior šampión sa ako 15 mesačná predvádzala v triede strednej. Posudzoval pán Jacobs Rainer (D) a Sanyho ocenil známkou V1, a titulom CAC a CACIB! Rainetka sa veľmi pekne predviedla, čo pán posudzovatel ocenil krásnou známkou V2! Druhý deň sa predvádzal len Sany. Posudzovala pani Dolejšová Oľga (CZ) a Sany získal ocenenie Výborný 2! Výstavy sme sa zúčastnili s mojimi priateľkami Zuzkou Nouzákovou, ktorej papillon Eliot Eyron Cembra v triede strednej obidva dni získal ocenenie CAC, čím splnil podmienky a stal sa novým Šampiónom SR! Vierka Orsáhová so svojim Krásavcom Broncom bola v triede šampiónov naša kamarátska "konkurencia". Veľmi ma teší, že druhý deň získal titul CAC v triede šampiónov práve Bronco. Druhý deň sme so sebou zobrali na skusy aj Becky, ktorá sa s radosťou zoznamovala s prostredím výstav a jasne dávala najavo, že sa už nevie dočkať svojho debutu.

5.3.2012

S La Raine de Pompadour sme dnes navštívili veterinárnu kliniku v Trnave. MVDr. Faga skontroloval Rainetke oči s výsledkom PRA-negatívne a MVDr. Franka PL negatívne O/O.

4.2. -5.2.2012

Zúčastnili sme sa so Sanym Medzinárodnej výstavy psov DUO CACIB v Brne.Túto výstavu sme absolvovali spolu s mojimi priateľkami Zuzkou Nouzákovou a Vierkou Orságovou. Konkurencia bola silná, obidva dni bolo prihlásených po 45 papillonov. Môj Sany sa predvádzal v triede strednej. Prvý deň posudzovala pani Košťálová Alena (CZ) a Sanyho ocenila známkou V1 a titulom CAC. Druhý deň posudzovala pani Bernardis Karin z Rakúska. Sany sa predviedol pekne, čo pani posudzovateľka ocenila známkou V1 a udelením titulu CAC, CACIB a BOB! Považujem to v tak silnej konkurencii za Sanyho zatiaľ dosiahnutý najväčší úspech. Ani papilloni mojich priateliek sa nedali zahanbiť. Vierkin Bronco v triede otvorenej obidva dni získal titul res.CAC a Zuzkin Valentino de Pompadour prvý deň titul res.CAC a druhý deň V1, CAC. Na výstave som sa stretla aj so Sanyho chovateľkou, pani Balyninou z Moskvy, ktorá predvádzala okrem iných psov aj dve Sanyho sestry. Zo stretnutia a zo Sanyho úspechu sme mali obe veľkú radosť.

Valentino de Pompadour

Semicvtik Sunny Secret

Semicvetik Santa Esmeralda

Semicvetik Simfonia of Love

Semicvetik Top Style

Cosmos von den Kolibris

Raising Breeds Best in Show

Bronco Spod Melichovej skaly

Veronskich Grand Cardinal

28.1.2012

S novým rokom sme začali aj našu novú výstavnú sezónu a dnes sme sa zúčastnili prvej tohtoročnej výstavy na Slovensku - Medzinárodnej výstavy psov Wintershow Trenčín. Predviedol sa Sany v triede strednej. Posudzovala slovenská posudzovateľka pani Stloukalová Viera a Sanyho ocenila známkou V1, CAC a CACIB! Sany sa "pochlapil" a napriek únavnej ceste na výstavu počas ktorej trpel nevoľnosťou, napriek stresujúcemu prostrediu, kde sa vo výstavnej hale nedalo pre množstvo ľudí ani pohnúť, sa predviedol pekne. Bol to posledný titul CAC, ktorý potreboval pre získanie šampionátu a tak sa Sany od dnešného dňa vo veku 22 mesiacov hrdí okrem titulu Junior šampióna krásy Slovenska aj titulom a SLOVENSKÝ ŠAMPIÓN KRÁSY!

Výstavy sme sa zúčastnili aj s mojimi priateľkami Vierkou Orságovou, ktorej krásny papillon Bronco tiež uspel a získaním posledného potrebného ocenenia CAC sa tiež stal novým Slovenským šampiónom krásy. Zuzka po prvý krát predviedla mladých veľmi nádejných papillonop - mladého papillona Kyota, ktorý v triede mladých zabodoval a získal ocenenie V1, CAJC a mladú sučku Paris de Pompadour, ktorá sa krásne predviedla a výstavu si viditeľne užívala.