Archív 2011

27.12.2011

Je tu vianočné obdobie a to je čas, aby sme sa stretli so svojimi priateľmi, spolu pospomínali, ako sme prežili rok a porozprávali sa o svojich plánoch v budúcom roku. Ja som mala to šťastie, že moje priateľky Zuzka, Vierka a Nika prijali moje pozvanie a strávili s nami pár krásnych chvíľ. Spolu so svojimi havíkmi mi pomohli dotvoriť tú správnu "Vianočnú atmosféru". V príjemnom rozhovore a veselom šantení psíkov hodiny leteli a na toto vianočné stretnutie mi zostanú tie najkrajšie spomienky. Zuzka mi spravila veľkú radosť, priniesla so sebou na stretnutie aj Sunnyho syna - malého krásavca Yannica. Vekovo sú si rovní s mojou Becky a na ich veselých hrách sme sa dobre bavili. Do hry sa zapojili všetci papilloni, našťastie vianočný stromček to prežil bez ujmy.

Raine a Tinka

Sany so svojim synom Yannicom

Becky

Becky a Tinka

Yannic de Pompadour

Tinka, Becky, Sany

Vierka a Nika

Nika varuje Rainetku

Semicvetik Sunny Secrert

Bronco,Becky,Sany

Raine,Becky,Sany

Bronco spod Melichovej skaly

La Raine de Pompadour

Zaozerie Tia Tamina

Zuzka a Yannic

Becky v papuči

Vierka, Zuzka, ja

Sany,Becky,Raine

Ja a Tinka

Yannic

17.12.2011

Dnes sa stal môj Sany hrdým otcom malého papillonieho krásavca. V chovnej stanici Krásný motýl http://www.krasnymotyl.estranky.cz/ sa sučke Anita Krásný motýl narodilo nádherné šteniatko - malý Cherubín Krásný motýl. Pôrod prebehol bez problémov a mamička aj šteniatko sú zdraví. Veľmi sa tešíme a želáme mamičke aj malému šteniatku zdravie, nech rastie do krásy. Ku krásnemu šteniatku gratulujeme jeho majiteľke pani Veronike Podrackej.

Podľa správ od chovateľky po týždni sa má malý Cherubín, domáce meno Rubínek, skvele. Je to dobré, pohodové šteniatko, veľmi rád sa mazná. Keďže je jedináčik, všetko mliečko je len jeho a tak krásne priberá 30 g denne. Pridávam fotky Rubínka vo veku 1 týždeň.

Rubínek 1 týždeň

Dnes 1.1.2012 sme dostali z chovnej stanece Krásný motýl nové správy o malom Rubínkovi. Má dva týždne a už pozerá na svet otvorenými očkami. Dobre a rád papá, váži už vyše 600 gramov a má za sebou aj prvé odčervenie a strihanie pazúrikov.

Rubínek 2 týžne

Rubínek má tri týždne, váži 808 g a začínajú sa mu prerezávať rezáky. Začína sa hrať. Je to zdravé a silné šteniatko, vyvíja sa veľmi sľubne.

Rubínek 3 týžne

15.12.2011

Výborná správa z chovnej stanice CEMBRA http://papillon-dog.eu/ - dnes sa sučka Český šampión, JCH HAMINA GOLYNSKI RAJ stala matkou dvoch krásnych šteniatok, ktorých otcom je môj Sany - SEMICVETIK SUNNY SECRET. Šteniatka maminku potrápili, kým prišli na svet a jedno šteniatko príchod na svet neprežilo. Maminka sa ale teší z dvoch valibukov - krásneho tricolorneho psíka a nežnej bielo-sobolej sučky. Na Sanyho potomstvo sme so šťastným otcom šteniatok patrične hrdí a želáme šteniatkam aj ich mamičke zdravie a všetko len to najlepšie. Gratulujeme majiteľke pani Vlaste Onderkovej . Na obrázkoch sú šteniatka a ich krásna matka.

Aj z chovnej stanice CEMBRA sme dostali správu o Sanyho šteniatkach. Majú tri týždne a majú sa čulo k svetu. Sú to mimoriadne silné a zdravé šteniatka, začínajú sa hrať a dostali už aj svoje mená. Psík sa volá FLAME LEXUX CEMBRA a sučka FRANCISCA GIULIETTA CEMBRA.

šteniatka majú 15 dní

psík 3 týždne

sučka 3 týžne

14.12.2011

Dnes oslavuje moja Rainetka - La Raine de Pompadour svoje prvé narodeniny. Pri tejto príležitosti dostala dobrý obed, novú hračku a Vierka jej vyrobila a poslala túto krásnu fotku. Buď zdravá a vždy taká veselá a v dobrej nálade, moje zlatíčko!

5.12.2011

Opäť ďalší dôležitý deň pre mňa a mojich papillonov. Dnes nám v pošte prišlo potvrdenie o chránení názvu mojej novej chovateľskej stanice. Zo 6 navrhnutých názvov bol pre nás zaregistrovaný v medzinárodnom registri FCI a registri SKJ pod číslom 217/11 chránený názov NOBLESSE CHARM. Tak už aj domov mojich motýlikov má svoje meno, ktoré vystihuje ich krásu, vznešenosť a eleganciu.

4.12.2011

Dnešný deň je mimoriadne významný pre našu papilloniu rodinku. Privítali sme medzi sebou nového člena - krásne dievčatko z nemeckej chovnej stanice TOPASAR. Volá sa Rebecca, domáce meno má Becky. Priviezla som ju od jej chovateľky pani Jenkins a cestu autom dlhú 1000 km zvládla bez problémov. Moja veľká vďaka patrí mojej dobrej priateľke Zuzke Nouzákovej, ktorá ma ochotne túto dlhú cestu odviezla a pomohla mi v komunikácii s pani chovateľkou, keďže moje jazykové znalosti sú nedostatočné. Chovateľka pani Jenkins spolu s manželom sú veľmi milí a vyšli nám vo všetkom v ústrety. Videla som rodičov mojej Becky, obaja sú nádherní.

Otec je Caratoots Cool Contender, domáce meno "Mango" http://topasar.com/html/a-mango.html

Matka je nádherná nežná Hofdaborgar Anastasia, domáce meno "Katla" http://topasar.com/html/a-katla.html

Becky má necelé tri mesiace a je to rozkošné šteniatko, plné života. Je veľmi veselá, hravá, smelá, plná energie. Po príchode do nového domova sa napriek únave z dlhej cesty okamžite začala zoznamovť a hrať so svojou novou papillonikovou rodinkou. Viac informácií o Becky už čoskoro v sekcii Sučky.

19.11.2011 - 20.11.2011

Tento víkend bol pre moje papilloniky mimoriadne úspešný. Zúčastnili sme sa medzinárodnej výstavy psov NITRACANIS v Nitre. Keďže to bola DUO CACIB výstava, moji papillonikovia sa zúčastnili výstavy obidva dni. Predvádzali sa La Raine de Pompadour v triede mladých a Semicvetik Sunny Secret v triede strednej. Prvý deň posudzovala pani Ridarčíková Gabriela zo Slovenska. Rainetku ocenila známkou V1 a získala titul CAJC. Sany získal ocenenie CAC, CACIB a BOB.

Druhý deň posudzovala pani Voláriková Linda zo Slovenska. Rainetka v triede mladých získala opäť titul CAJC a Sany v triede strednej ocenenie CAC, CACIB a BOB.

Rainetke sa svojim úspešným predvedením podarila vo veku 11 mesiacov získať na svojej tretej výstave tretieho CAJCa a v priebehu 8 dní a tým splnila podmienky k získaniu titulu Slovenský šampión krásy mladých Slovenska.

Sany mi spravil obrovskú radosť, predviedol sa krásne a v silnej konkurencii obstál. Obidva dni získal nielen titul CACIB, ale aj BOB!!! Je to náš zatiaľ najväčší výstavný úspech, mám z oboch obrovskú radosť.

Výstavy sa zúčastnili aj moje priateľky Vierka Orságová, ktorá predviedla v prvý deň výstavy svojho krásavca Bronca Spod Melichovej Skaly. Bronco sa ako vždy predviedol v triede otvorenej krásne, čo pani posudzovateľka ocenila známkou V1 a získal titul CAC a R. CACIB.

V druhý deň výstavy predviedla Zuzka Nouzáková svojho krásneho papillonika Eliot Eyron Cembra. Eyronko si to opäť užíval, predviedol sa krásne, čo pani posudzovateľka ocenila známkou V1 a titulom CAC a R.CACIB.

Sany

Sany

Raine

Sany

Raine

Bronco spod Melichovej skaly

12.11.2011

Zúčastnili sme sa Špeciálnej výstavy čiváv a papillonov v Spišskej Novej Vsi, ktorú organizoval Klub chovateľov čiváv a papillonov. Cesta na výstavu bola dlhá, ale vo veselej spoločnosti mojich dobrých priateliek a ich psích miláčikov nám ubehla príjemne. Papillonov a Phaléne posudzoval pán Imrich Sopko. Moja Rainetka mala na tejto výstave svoj debut - predviedla sa vynikajúco, svoj výstup si užívala a získala ocenenie V1, CAJC. Výstava bola pre nás veľmi úspešná, všetci moji psíkovia, ako aj psíkovia mojich priateliek získali vynikajúce ocenenia . Ocenenie BOB získal papillon Vierky Orságovej a Zuzky Nouzákovej, krásny papillon Bronco Spod Melichovej skaly.

8.10.2011

Dnes sme medzi nami privítali návštevu z chovnej stanice Pompadour. Navštívila nás moja veľmi dobrá priateľka Zuzka Nouzáková a jej piati papillonikovia. Prišli sa pozrieť, ako sa u nás darí mojej Rainetke, ktorá pochádza z tejto CHS. Rainetka sa najviac potešila návšteve svojej sestry, malá Olivia odskúšala náš peliešok, Eyron a Baron sa predviedli mojim slečnám a Pariska, malé slniečko, dokonale zapadla do šantiacej chásky. Bol to príjemne strávený deň pre našich papillonikov a pre ich majiteľky.

20.9.2011

Môj Sany - Semicvetik Sunny Secret sa stal hrdým otcom štyroch krásnych šteniatok, ktoré sa narodili v chovnej stanici de Pompadour. Sú to dve sučky a dvaja psíkovia, všetci vo farbe trikolor.

Viac informácií o šteniatkach nájdete na stráne CHS de Pompadour : http://www.pompadour.sk/

25.9.2011

Boli sme sa predviesť na Medzinárodnej výstave psov v Rakúskom Tullne a spolu s mojou priateľkou Vierkou sme vystavili našich krásavcov. Sany súťažil v strednej triede a pán posudzovateľ Jovanovic Nemanja (SRB) ho ohodnotil známkou excellent 1 a získal titul CACA.

10.9.2011

Zúčastnili sme sa s mojimi výbornými priateľkami Zuzkou, Marcelkou, Vierkou a Nikou akcie Deň papillona, ktorá sa uskutočnila na Morave v Mutěniciach. Každá sme si zobrali svojich papillonikov - my sme išli v plnej zostave Sany, Tinka, Rainetka a spoločne sme autom vyrazili. Bola to vynikajúco zorganizovaná akcia v areáli kynologickej jednoty, kde sa zišlo množstvo majiteľov papillonikov so svojimi miláčikmi, ako aj priaznivcov tohoto plemena. Akcia sa niesla v znamení "klobúkov", nášho klobúkového modelu sa úspešne zhostil Sany. Počas dňa bolo zorganizovaných množstvo súťaží, Sany v súťaži o "TOP MOTÝLIKA" získal v kategórii psov ocenenie TOP MOTÝLIK II. Atmosféra podujatia bola vynikajúca, zišli sme sa milovníci tohoto plemena, dobrí priatelia a samé krásne motýliky.

24.7.2011

Dnes sme sa boli predviesť na Medzinárodnej výstave psov International Dog Festival vo Veľkej Ide. Sany ako 16 mesačný súťažil v strednej triede. Výstava bola v krásnom prostredí v parku, ale počasie nám veľmi nevyšlo. Napriek upršanému dňu sa Sany predviedol úspešne. Posudzovala pani Vaczi-Balogh Zsuzsanna (HU) a Sanyho ocenila známkou V1 a získal tituly CAC, CACIB a BOB. Bol to pre nás oboch veľký úspech a vrátili sme sa domov veľmi šťastní. Hlavne panička, Sany bol rád, že je už opäť doma.

17.7.2011

Zúčastnili sme sa Medzinárodnej výstavy psov v Rakúskom Oberwarte. Predvádzal sa Sany v triede strednej. Posudzovala pani Ehold Ingrid (A) a Sany získal V1 a CACA! Z tejto výstavy máme veľmi dobrý pocit. Výstava bola zorganizovaná na vysokej úrovni, priestory boli čisté a neboli preplnené, kruhový personál veľmi milý a ochotný a pani posudzovateľka svojim vysoko profesionálnym a zároveň ústretovým prístupom ku všetkým psom si získala môj obdiv.

10.7.2011

Dnes máme v našej rodinke veľký deň "D". Uvítali sme medzi nami nového člena našej papillonskej rodinky - bude s nami žiť nádherná papillonia slečna La Raine de Pompadour. Za túto krásavicu patrí moja veľká vďaka jej chovateľke Zuzke Nouzákovej. Veľmi sa jej tešíme, ihneď zapadla do našej rodinky. Vitaj Rainetka v novom domove!

9.7.- 10.7.2011

Tento víkend sme si s priateľmi spravili v Žarnovici "malý víkend papillonov". Navštívili nás Vierka s dcérou Nikou a ich Broncom, Zuzka s doprovodom a s jej troma papillonmi. Bol to veselý víkend, všetci hafani si výborne rozumeli a ich paničky mali čas si posedieť a porozprávať sa. Počasie bolo slnečné a horúce, po predchádzke našim miláčikom dobre padlo vykúpanie v potoku.

26.6.2011

Zúčastnili sme sa našej prvej zahraničnej výstavy- Medzinárodnej výstavy psov INTERCANIS v Brne. Sany ako čerstvý 15 mesačný pes súťažil po prvý krát v strednej triede. Predviedol sa úspešne a posudzovateľka pani Božena Ovesná(CZ) ho pochválila a v konkurencii so staršími psíkmi ohodnotila známkou Excellent 1 a CAC! Z výstavy sme odchádzali unavení, ale veľmi, veľmi šťastní.

25.6.2011

Dnes bol jeden z vynikajúcich dní, ktoré sme strávili spolu so Sanym na návšteve u mojej priateľky Zuzky Nouzákovej (CHS Pompadour). Zišli sme sa tu s mojimi ďalšími vynikajúcimi priateľkami Vierkou Orságovou a Veronikou Orságovou, ktoré sem prišli so svojim miláčikom papillonom Broncom Spod Melichovej Skaly. Bol to veselý deň plný bláznenie psíkov a my, ich majiteľky, sme si dobre poklábosili a povymieňali skúsenosti. O vynikajúcej nálade počas návštevy svedčia zábery

13.06.2011

Navštívili sme so Sanym veterinárnu kliniku v Trnave. MVDr. Faga skontroloval Sanyho oči s výsledkom PRA-negatívne a MVDr. Franka PL negatívne O/O.

04.06.2011

Zúčastnili sme sa Medzinárodnej výstavy psov Grand Prix Slovakia 2011 vNitre. Papillonov posudzovala pani Brigita Kremser, veľmi dôsledná a pedantná posudzovateľka. Sany súťažil v triede mladých a získal ocenenie V1, CAJC a junior BOB! Tinka súťažila tiež v triede mladých a v mimoriadne silnej konkurencii získala ocenenie V2!

Som na oboch veľmi, veľmi hrdá. Bolo to vynikajúce podujatie, stretli sme sa s našimi dobrými priateľmi a poobdivovali sme všetkých krásnych psíkov.

22.5.2011

Dnes sme prežili krásny a veselý deň. Navštívila nás Zuzka Nouzáková - chovná stanica Pompadour (www.pompadour.sk), vynikajúca a dlhoročná chovateľka papillonov, ktorá je zároveň aj mojou výbornou priateľkou. Priniesla so sebou trojicu papillonov, a spolu s mojimi vytvorili dokonale bláznivú svorku. Zuzka mi, ako začínajúcej chovateľka, poskytla neoceniteľné rady a malí divosy sa vybláznili do sýtosti. Prikladám niekoľko záberov z návštevy.

1.5.2011

Zúčastnili sme sa celoštátnej výstavy psov v Banskej Bystrici. Pre Sanyho a Tinku bola veľmi úspešná - Sany v triede mladých získal ocenenie V1, CAJC, čím vo veku 13 mesiacov splnil podmienky priznania titulu Slovenský šampión krásy mladých. Tinka ako 9 mesačná v triede mladých získala ocenenie V1, CAJC. Pre mňa, ako začínajúcu chovateľku a mojich mladých psíkov to bola príležitosť stretnúť sa so skúsenými chovateľmi, poučiť sa ako predvádzať a čerpať vedomosti z oblasti chovateľstva. Atmosféra výstavy bola vynikajúca a úspech ma veľmi potešil.